15.03.2018

BYT S ČERNOU KUCHYNÍ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. Katarína Kyman Haruštiaková, LI MANAGEMENT s.r.o., www.interiero.eu

BYT S ČERNOU KUCHYNÍ

Majitelkou bytu je samotná designérka interiéru. Byt v novostavbě ne zcela vyhovoval potřebám mladé rodiny, a proto pozměnila dispozici ještě během výstavby. Po úpravách byl byt rázem vzdušnější a průchodnější. Od počátku měla designérka jasnou představu o černé kuchyni. K ní se doladil ostatní interiér.

Majitelkou bytu je samotná designérka interiéru. Byt v novostavbě o rozloze 65m2 ne zcela vyhovoval potřebám její mladé rodiny. Jelikož to bylo možné, pozměnila dispozici bytu ještě během výstavby bytového domu. Úpravou prošla koupelna a společný prostor kuchyně s obývákem. Zrušila se dělící příčka mezi chodbou a kuchyní s obývákem, čímž vznikl prostor na větší kuchyňskou linku a jídelní stůl, který v původním projektu ani nebyl plánován. Barový pultík, nenaplnil jejich představu o rodinném stolování. Pro mladou rodinu bylo vyřešení tohoto problému prioritou. Byt byl rázem vzdušnější a průchodnější. Představu o černé kuchyni měla designérka jasnou. K ní se doladil ostatní interiér. Kuchyňská linka vytváří dělicí stěnu oboustranně funkční. Totéž platí i pro TV skříňkovou sestavu. Designérka zde dává do popředí praktičnost takto řešeného nábytku a využívá každý kousek prostoru. I kytky jsou zde uloženy pohromadě v květináči, který tvoří součást TV stěny. Interiéru dominuje kombinace černé a dřeva. Výběr kvalitních materiálů a zařizovacích prvků byl velmi důležitý pro dosažení požadovaného výsledku. Kontrastem k rovným liniím nábytku, je velmi pohodlná sedačka s oblými opěrkami a lustry. Oba tyto kousky jsou pro majitelku srdeční záležitostí. S matným povrchem nábytku příjemně ladí lesklé plochy černého kouřového skla "privafloat". Přes toto kouřové sklo v kuchyňské části je vidět na chodbu, na vstupní dveře a naopak. V koupelně designérka zaměnila vanu, která byla v původním projektu, za sprchový kout. Na místo vany tak vznikl nejen velký sprchový kout ale i úložný prostor, který skrývá pračku a sušičku umístěny nad sebou. Vizuálně tyto spotřebiče nekazí dojem a jsou pěkně skryté za dveřmi. Světlý velkoformátový slinutý obklad byl vybrán za účelem optického zvětšení prostoru. Toto je znásobeno i nepřímým LED osvětlením, které je osazeno do nábytku v koupelně. Designérka se celkově vzhledem k tmavým plochám nábytku pohrála s množstvím použitého nepřímého LED osvětlení v obytných prostorech. Jak důležité je nasvícení interiéru ukáže až tmavý nábytek, který mnohem více pohlcuje světlo. Ložnici dominuje dřevo. To co je na podlaze, nestačí. Nejen hřejivý pocit a vůně dřeva zpříjemňují mladé rodině bydlení, i po vizuální stránce je interiér pastva pro oči.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše