15.03.2018

VILA V PŘÍRODNÍM PARKU ORLICE

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. Jana Kábelová, JK DESIGN, www.interiery-kabelova.cz

VILA V PŘÍRODNÍM PARKU ORLICE

Úkolem bylo navrhnout interiér napříč celým domem tak, aby vše bylo lehce udržovatelné, praktické, nadčasové a vzájemně barevně sjednocené. Velká obliba klientů v šedých odstínech byla potřeba umírnit a zateplit interiér použitím dřevěných akcentů na nábytku a dveřích. Celý interiér zdobí na stěnách originální tapety vyráběné na míru.

Doslova za pět minut dvanáct, tak by se dalo popsat načasování klientů, sympatického páru s dospívajícími dětmi, kteří se na mě obrátili s prosbou o pomoc se zařízením interiéru novostavby jejich rodinného domu, umístěného v klidné části přírodního parku Orlice. Rozsáhlá novostavba rodinného domu provedená technologií montovaných dřevěných sendvičových panelů byla po stavební stránce již dokončená a tak nebyly možné žádné dispoziční zásahy. Nevyhovující kuchyňská linka byla již zadána do výroby v nedaleké truhlářské dílně, stejně tak i dýhované interiérové dveře. Otevřený přístup klientů k možným změnám a úpravám dovolil výrobu pozastavit, dokud nebude jasná výsledná podoba interiéru. Dalším limitujícím faktorem byla již nakoupená vinylová podlahová krytina i dlažba do celého domu.  Naštěstí bylo zvoleno provedení v decentním a lehce kombinovatelném dezénu dřeva v šedo-béžovém odstínu.

Prostorná hala nabízí vstup do velkoryse pojaté dvojgaráže se zázemím, šatny, technické místnosti a do obytné denní části. Ta je srdcem domu, kde rodina tráví veškerý čas pospolu. Je to místo odpočinku, zábavy, psaní úkolů, her a místo konání rodinných sešlostí. Proto je této obytné části domu věnována největší pozornost. Z obývacího pokoje je poté přístup do klidové části rodičů umístěné na východní straně domu a do klidové části dětí umístěné na západní části domu. Celý pak dům nabízí celkově 276 m2 užitné plochy.

Úkolem bylo navrhnout interiér napříč celým domem tak, aby bylo vše lehce udržovatelné, praktické, nadčasové a navzájem barevně sjednocené. Velká obliba klientů v šedých odstínech byla potřeba umírnit a zateplit tak celý interiér použitím dřevěných akcentů na nábytku a interiérových dveřích. Dveře nakonec dostaly vybroušením původního nežádoucího odstínu moření příjemný nádech mléčné čokolády. V kombinaci bílého laku, šedo-béžové podlahy a dýhy tak celek působí harmonicky.

V ložnici, studentských pokojích a pracovně je pak na nábytku použito lamino v dezénu dřeva a bílého odstínu.

Celý interiér domu zdobí na stěnách originální tapety vyráběné na míru, betonové stěrky v lehkým šedo-béžovým nádechu a podlahové plochy zateplují bavlněné háčkované koberce, vyráběné ručně přímo na míru danému prostoru.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše