15.03.2018

RODINNÝ DŮM PRO SESTRU, BRNO

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Gabriela Goldová, GABRIELA GOLDOVÁ – NÁVRHY A REALIZACE INTERIÉRŮ, www.goldovagabriela.cz

RODINNÝ DŮM PRO SESTRU, BRNO

Sourozenci si zakoupili řadové domy vedle sebe a oslovili designérku, aby každému z nich navrhla odlišný interiér. Tento dům obývá rodina s dětmi, a proto byl navržen ve světlých tónech s barevnými akcenty na stěnách a zařizovacích předmětech. Barvy je možné v budoucnu obnovit či vyměnit. Majitelka toužila po kvalitní betonové stěrce, kterou autorka v interiéru také použila.

Brněnské rodinné domy „BRATR“ a „SESTRA“

Design studio Gabriely Goldové dostalo možnost řešit interiéry novostaveb dvou řadových domů v Brně. Zajímavostí tohoto projektu je řešení shodných domů pro dva sourozence.  Úkolem bylo najít pro každého z investorů jeho styl. Oběma se líbily shodné věci, takže bylo zajímavé pozorovat, jak reagují na rozdílnost řešení. Oba domy se navrhovaly i realizovaly současně.

Oba sourozenci dali designérce plnou důvěru a dočkali se každý svého „VYTOUŽENÉHO DOMOVA“

Rodinný dům „SESTRA“

Rodinný dům se nachází v Brně a je součástí architektonického celku tvořeného řadovými rodinnými domy. Přímým sousedem je rodinný dům „BRATR“

Dům má rozlohu 245 m2.

Zadáním investora bylo navrhnout interiéry reprezentativních prostor a koupelen v kubických liniích stavby. Majitelé mají v oblibě moderní prvky a pastelové barvy. Jsou velmi aktivní, proto byl kladen důraz na praktická řešení.

Rodinný dům „SESTRA“ zůstal dispozičně věrný půdorysu architekta.

Klidová zóna (ložnice, dětský pokoj a koupelna) se nachází v horním patře, kde je vstup do domu a garáž.

Společenské dění se odehrává ve spodní části domu spojené s terasou a malou zelenou relax zónou. V této části domu se nachází kuchyňský kout s jídelnou a obývacím pokojem, herna pro děti, koupelna, samostatné WC a technické zázemí jak pod schodištěm, tak za kuchyní.

Propojení dvou pater zajišťuje centrální schodiště s dekorativním panelem pro liniové osvětlení – povrch je opatřen betonovou stěrkou, která se objevuje i na parapetu skleněné výplně a na stěně v obývacím pokoji, a tím oba prostory sjednocuje. Použitím stěrky se splnil sen paní majitelky.

Rodinný dům „SESTRA“ je domovem rodiny s dětmi, proto byl navržen ve světlých tónech s barevnými prvky v podobě barevných stěn a podhledu v kuchyňské části a výraznou barevností potahu sedací soupravy. Barevnost je navržena s ohledem na možnost změny doplňkové barvy v budoucnu. 

Investoři akceptovali použití moderních materiálů. Kromě aplikace betonové stěrky, např. tvrzený kámen Technistone, použitý na pracovní plochy v kuchyni. Velkou roli v interiéru hrají také skleněné plochy (jak při vstupu, tak na schodišti).

Veškerý nábytek a dveře byly vyrobeny firmou TRUHLÁŘSTVÍ – MITA s.r.o. na míru z trendových materiálů vyžadujících odborné a precizní zpracování. Výsledek splnil očekávání k plné spokojenosti investora

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše