14.03.2018

VZDĚLÁVACÍ KOMPLEX UTB, ZLÍN

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Prof. Eva Jiřičná, Ing. arch. Petr Vágner, Ing. arch. Jura Bečička, AI DESIGN s.r.o., www.aidesign.cz

VZDĚLÁVACÍ KOMPLEX UTB, ZLÍN

Novostavba se skládá ze dvou identických křídel o šesti podlažích, vzájemně propojených přízemním vstupním objektem. Nachází se tu posluchárny, učebny, výstavní galerie, atd.. V dalších podlažích jsou učebny, kabinety, kanceláře a zasedací místnosti. Objekt byl architektonicky citlivě zasazen do stávající zástavby a respektuje okolní urbanistický systém.

Vzdělávací komplex UTB ve Zlíně / TBU EDUCATIONAL COMPLEX

Během dvou let 2015 – 2017 vyrostl v centru Zlína v ulici Štefánikova nový objekt Univerzity Tomáše Bati.

Novostavba Vzdělávacího komplexu UTB se skládá ze dvou identických traktů (křídel) o šesti nadzemních podlažích, vzájemně propojených přízemním vstupním objektem. V přízemí se nachází foyer s recepcí, velká posluchárna pro 240 osob a tři menší posluchárny pro 98, 70 a 72 osob. Zbývající plocha prvního nadzemního podlaží obsahuje učebny, pracovny, výstavní galerii, komunikační a technické místnosti. V dalších nadzemních podlažích je umístěno 13 seminárních učeben, 4 odborné zdravotnické učebny, 5 multimediálních jazykových učeben, počítačová učebna, kabinety pedagogů, kanceláře a zasedací místnosti. Soubor dvou dominantních budov je provázán dvěma podzemními podlažími, v nichž se nacházejí garáže a provozně technické zázemí komplexu. Objekt je v centru Zlína v bezprostřední blízkosti dalších univerzitních budov a kongresového centra.

Svou orientací a architektonickým řešením objekt respektuje urbanistický systém v dané lokalitě a plynule navazuje na stávající zástavbu. Vzdělávací komplex je již třetí budovou, kterou AI - DESIGN pro město Zlín a Univerzitu Tomáše Bati navrhlo. První ba druhou budovou je nedaleké Kongresové a univerzitní centrum.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše