14.03.2018

ARVAL OFFICES, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Mrg. art. Juraj Hubinský, Ing. arch. Petr Kuklica, Ing. arch. Martin Smerek, HUBINSKÝ KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI, www.kuklica-smerek.com a www.jurajhubinsky.co

ARVAL OFFICES, BRATISLAVA

V projektu nových kanceláří byla zaměřena pozornost na materiálovou skladbu, pocit z prostoru a propojení oddychových zón do pracovních ploch. Kromě kanceláří s zasedacích místnosti se tu také nacházejí méně formální zóny pojmenované jako zahrada, obývací pokoj a jídelna.

Samotný prostor kanceláří se nachází v novém administrativním objektu blízko Dunaje.

V projektu byla zaměřena pozornost na materiálovou skladbu, pocit z prostoru a propojení oddychových zón do pracovních ploch.

Ústřední hmota komunikačních jader je spolu se zasedacími místnostmi, hygienickým zázemím a sklady sjednocena dýhovými obklady stěn. Za obkladem se nacházejí šatna, dveře a skříně na dokumenty. Souvislý povrch je přerušen pouze zasklenými příčkami do zasedacích místností.

Každá ze zasedaček je odlišena geometrickým vzorem vyfrézovaným do dýhování obkladu stěn. Kolem komunikačního jádra se rozprostírá světlý, bílo černý prostor pracovních zákoutí plných zeleně.

V každém kancelářském oddělení se nachází odpočinková sedací sestava s integrovaným květináčem, vhodná na rychlý odpočinek či neformální rozhovor. Nachází se zde i popisovací tabule integrovaná do bílého dřevěného obkladu stěny.

Kromě kanceláří a zasedacích místností se v prostoru nacházejí také méně formální funkce, koncepčně pojmenované jako zahrada, obývací pokoj a jídelna.

Vstup s recepcí a přilehlou oddychovou zónou (zahradou) je charakteristický podsvícenou černou kovovou stěnou a recepčním pultem obloženým černými lamelami. Na ně je napojen oddechový prostor protkaný vysokou zelení evokující zahradu, volným sezením na sofa a zeleným barovým stolem určeným na neformální setkání a práci ve stoje.

Prostor obývacího pokoje se nachází v západní části objektu a je definován variabilní zelenou skříní, která obsahuje TV na prezentaci, odkládací prostor či obrovský květináč. Uprostřed je společný barový "snídaňový" stůl. Prostor je pro svůj intimní charakter využíván na neformální posezení a odpočinek.

Jídelna je zároveň zasedačkou, která slouží na společné celofiremní setkání. Je definována kulatým zeleným modulovatelným stolem, který je v případě potřeby možné přeskládat do libovolných kompozic např. u příležitosti prezentací. Dřevěný bílý lamelový obklad společně s lustrem ze žárovek dotváří uvolněnější atmosféru. Různé typy sezení, od barového přes klasické až po sezení v boxech, umožňuje každému si vybrat to jeho ideální sezení.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše