13.03.2018

VILA MARINA, LIPTOVSKÁ MARA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Aleš Havlický, HAVLICKÝ DESIGN a.s., www.havlicky.com

VILA MARINA, LIPTOVSKÁ MARA

Vila s výhledem na štíty Vysokých Tater nabízí klientům maximální pohodlí při rekreačních pobytech rodin s dětmi. Cílem investora bylo vytvořit ojedinělý interiér, který bude snoubit prvky Yachtingu a místního horského koloritu. V návaznosti na již realizovaný pilotní projekt bude postaveno dalších 24 vil a yachtařská marina pro 25 plachetnic.

Interiér vily vznikl na základě zadání investora, jehož přáním bylo osobité vybavení určené pro specifickou rekreaci klientů v moderní jednopodlažní vile na břehu  Liptovské Mary s výhledem na štíty Vysokých tater. Interiér vily je pilotním (realizovaným) projektem, který bude následovat dalších 24 individuálních vil vystavených na stráni nad zátokou Bobrovník. V zátoce Bobrovník je současně budována yachtařská marina s molem pro 25 plachetnic.

Základní požadavky na interiér byly tyto :

-        Vytvořit ojedinělý interiér, ve kterém se budou snoubit prvky Yachtingu a místního horského koloritu.

-        Vilu uzpůsobit k dlouhodobějšímu rekreačnímu pobytu rodiny v maximálním pohodlí

Parametry vily :

-        Kapacita 5 osob

-        Užitná plocha : 90,7 m2

-        Zastavěná plocha s terasou a přístřeškem : 203,4 m2

-        Venkovní krb s posezením

-        Vnitřní krb obložený kamenem ( pásky andezitu )

-        Kuchyň

-        Sklad s prádelnou

-        Samostatná toaleta

-        2x koupelna ( 1x vana + toaleta / 1x sprch. kout + toaleta )

-        Ložnice dětí

-        Ložnice rodičů

-        Obytná hala

-        Parkovací přístřešek pro dva vozy

-        Topení podlahové

Základní popis interiérového řešení :

Hlavními atributy řešení interiéru je přizpůsobení účelu, tedy vše je podřízeno zážitkovému pobytu rodiny s dětmi v prostředí vysokých hor -  na břehu jezera s yachtařským klubem.

Vila má celé prosklené průčelí orientované k zátoce a štítům Tater  a interiér je tomu v hlavní obytné místnosti uzpůsobený. Dominantou je nevšední sedací souprava složená z textilních polštářů, evokující pohodlí a zvoucí k výhledům na jezero a hory. Interiér je obložený dřevěnými fošnami spojovanými na rybinu – v kombinaci s obkladem z rostlého kamene ( andezitu) .Podlaha hlavní místnosti je keramická, v provedení velmi zdařilé imitace dubových prken) . V ložnicích je na podlahách použit polyamidový koberec a na stěnách tematické tapety. Horskou atmosféru podtrhuje krbová vložka s obložením kamenem. Součástí obytné haly je jídelní stůl s proutěnými židlemi a skříň na nádobí s naloženými posuvnými dveřmi. Lodní tématiku pak doplňuje velkoplošná fotografie vložená do dřevěného obložení a  lodní svítidla z mosazi.  Důležitou součástí interiérů jsou dřevěné podhledy – přiznané trámy a záklopy z desek.
Hlavním znakem koupelen jsou kamenné mozaiky na podlaze a stěny obložené štípaným a černěným kamenem.
Kuchyně je laděna také do horského stylu dřeva a kamene a ostřikovou plochu má řešenu sklem s dekorem. Kuchyň je plnohodnotně vybavena spotřebiči.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše