13.03.2018

HOTEL PRINCE DE LIGNE, TEPLICE

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Blanka Běhounková, www.designer-dekorater.cz

HOTEL PRINCE DE LIGNE, TEPLICE

V historickém centru lázeňského města Teplice byl v roce 1824 postaven v empírovém slohu luxusní lázeňský dům, který fungoval až do dvacátých let minulého století. Přáním současného investora bylo budovu zrekonstruovat a vrátit hotelu původní slávu a lesk. V přízemí byla nově upravena recepce, lobby, konferenční místnost a restaurace.

Hotel Prince de Ligne je situován v historickém centru lázeňského města Teplic v západním čele Zámeckého náměstí. Dům v němž se hotel nachází byl postaven roku 1824 Antonem Richterem v Empírovém stylu a sloužil jako luxusní lázeňský dům vyhledávaný slavnými osobnostmi své doby. Hostil družiny tří panovníků a příslušníky známých šlechtických rodů.

Svému účelu sloužil objekt do první poloviny 20. století. Poté byl využíván k různým nevhodným účelům. Zanedbávání údržby objektu vedlo až k úplnému zchátrání. Roku 1986 začala jeho rekonstrukce, při které byla zachována prakticky jen průčelí do náměstí a boční ulice. Od počátku 90. let minulého století funguje dům opět jako hotel.

V roce 2016 koupil hotel nový majitel s cílem přivést ho na špičkovou úroveň včetně kvality technického vybavení a interiérů.  Od roku 2017 probíhá postupná renovace jednotlivých provozních částí hotelu, jednotlivých pokojů a apartmá.

V přízemí hotelu byla nově upravena recepce, jednací prostor Lobby, nově vybavena byla konferenční místnost Finlandia a hotelová restaurace. Z původní mexické restaurace byla vytvořena a zařízena snídaňová místnost.

Předmětem návrhu a realizace interiérů v přízemí hotelu byla renovace kamenných podlah, nová výmalba a tapetování obvodových stěn a kompletní vybavení novým nábytkem. Ve všech místnostech byly opraveny a vyčištěny stávající lampy a lustry.

V 2. patře hotelu byly v roce 2017 zrekonstruovány 2 dvoulůžkové pokoje, prezidentské apartmá a apartmán Ludvík XV. V pokojích a apartmánech byly provedeny nové elektroinstalace a nové osvětlení. Obvodové stěny a stropy byly opatřeny novými vliesovými tapetami a výmalbou, podlahy novými koberci. Nábytek byl zachován původní, byl opraven, vyčištěn a nově počalouněn. Okna byla vybavena novými záclonami a zatemňujícími závěsy.

Rekonstrukce prostorů v 1. patře hotelu proběhne v letošním roce.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše