13.03.2018

OBEDERIA, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Katarína Mňahončáková, Soňa Salnerová a Veronika Bartová, WINWIN, www.winwin.sk, Martin Bajaník, PEKNE&DOBRE, a Pavol Benčík, ALDENTE, www.bencikculinary.sk

OBEDERIA, BRATISLAVA

Obederia je koncept, ve kterém se spojuje rychlost a jednoduchost pracovního oběda s kvalitou a čerstvostí italské restaurace. Interiér je laděn v příjemných neutrálních barvách, výrazná červená je použita pouze na grafice na stěnách a nad výdejními pulty. Prostor je liniově čistý a velmi přehledný.

OBEDERIA je samoobslužná restaurace v budově Panorama City II. v Bratislavě. Má kapacitu 416 míst k sezení a slouží zaměstnancům firmy Johnson Controls, která v této budově sídlí.

Obederia není jen taková obyčejná jídelna. Je to koncept, ve kterém se spojuje rychlost a jednoduchost pracovního oběda s kvalitou a čerstvostí italské restaurace. I proto v ní najdete nejen praktické obědové menu, ale i sekci Live Cooking, ve které vám kuchaři připraví jídlo na vaši objednávku a přání. Ať už jsou to čerstvé domácí těstoviny, horká pizza přímo z pece, speciality asijské kuchyně nebo vydatné chuťovky z grilu. Unikátem Obederie je, že její součástí je i vlastní kavárna.

Interiér je laděn v příjemných neutrálních barvách v kombinaci šedých a hnědých odstínů, doplněných o černou a bílou. Signální silná červená barva, která ke gastronomii patří, je použita pouze na grafice na stěnách a nad výdejními pulty. Prostor je liniově čistý, spíše geometrický, přehledný z hlediska orientace pro zákazníky. Použití přírodních materiálů a útulnost jsou poznávací značkou pro naše restaurace.

Po vyčlenění prostoru pro zázemí zaměstnanců, skladů a také samotné kuchyně, nám vznikl odbytový prostor ve tvaru nepravidelného písmene H, o rozloze necelých 800 m2. Požadavkem bylo vytvoření prostoru vhodného nejen na stravování, ale i na menší prezentace či meetingy. Toto zadání nám vnuklo myšlenku vytvoření několika tematických světů a různých zákoutí. Poměrně rozlehlá plocha vyžadovala různé typy sezení a vizuálních předělů. Své místo si zde našly čalouněné lavice, boxy, klasické stoly i barové sezení. Středová část restaurace je zařízena posuvným mobiliářem, lavicemi a komodami na kolečkách, a je podle potřeby volně přestupitelná.

Vizuální identita si pohrává s mixem kancelářského a restauračního žargonu, jelikož se jedná se o klasické obědové stravování, ale s ambicí nebýt obyčejnou jídelnou. Je jednoduchá, neboť takový má být pracovní oběd a zároveň představuje vizuální koncept, který se dá jednoduše rozvíjet a případně přenést do zahraničí.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše