13.03.2018

MONOGRAM ESPRESSO BAR

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jan Vojtíšek a Ing. Jakub Staník, STUDIO AEIOU, www.aeiou.cz

MONOGRAM ESPRESSO BAR

Na Kapucínském náměstí v centru moravské metropole byl v památkově chráněném domě navržen denní espresso bar. Interiér je pomysně rozdělen na dvě částí jejichž materiály se liší a současně i vzájemně prolínají.

Denní espresso bar byl navržen v památkově chráněném domě na Kapucínském náměstí v centru města Brna. Dominantním prvkem v interiéru je materiálové členění dvou pomyslných částí - posezení pro návštěvníky a příprava kávy s případnou prezentací. Obě části jsou materiálově kontrastně řešeny (dřevo a stěrka), vzájemně se propojují a prolínají. Prezentačním a přípravným účelům slouží velký samostatně stojící bar, jehož část lze využít i pro oboustranné barové sezení. Toto posezení umožňuje rozšíření počtu míst, ale i vtáhnutí návštěvníka do centra dění při přípravě kávy. Do druhé části místnosti je situován jeden velký “rodinný“ stůl. Návštěvnický prostor je obložen dřevěným obkladem do výšky výkladců, podlaha je rovněž dřevěná. V obložení je navrženo několik výklopných dvířek, plnící funkci výstavních polic. Dvě místa na sezení jsou navržena v podobě dřevěných pódií i ve výkladcích, které slouží jako úložný prostor, odkládání kabátů, nebo umístění denního tisku. V podhledu je umístěná síť s ocelovými lany a atypickými svítidly navrženými na míru pro espresso bar. Tato síť slouží i pro zavěšení prezentací či expozic. 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše