13.03.2018

BAR HOTELU KINGS COURT, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

David Chromík, Lenka Chromíková a Barbora Langová, CAMA ARCHITEKTI s.r.o., www.cama.cz

BAR HOTELU KINGS COURT, PRAHA

Prostor hotelového lobby baru vedle recepce byl rozšířen o navazující denní místnost s proskleným stropem a s přístupem do vnitřního dvora. V baru se přes den podává hostům menší občerstvení, večer funguje jako klasický bar s hudební produkcí a příjemnou atmosférou nejen pro hotelové hosty, ale i návštěvníky metropole.

Lobby bar v Hotelu Kings Court je situovaný v přízemí u recepce. Naším úkolem bylo původní prostor baru rozšířit o navazující denní místnost s proskleným stropem a s přístupem na malý dvorek. Bar má sloužit přes den jako lounge - to znamená pro menší občerstvení hotelových hostů a večer jako klasický bar s možností hudební produkce, s nabídkou míchaných nápojů a s navýsost příjemnou atmosférou. 

Původní zadání o rozšíření baru bez větších zásahů do stávajícího interiéru se postupem projektování měnil a dospěl do úplné výměny všech povrchů, zázemí baru, mobiliáře i osvětlení. Na zdi jsme použili tapety v tmavě hnědém odstínu, na podlahu na míru vyrobený koberec s abstraktním vzorem v přírodních barvách. Problém jsme měli s proskleným stropem - příliš světla přes den a nemožnost umístit světla do podhledu na večerní osvětlení - jsme se pokusili využít v náš prospěch. Na stávající ocelovou konstrukci jsme umístili LED pásy s difuzorem a pod strop zavěsili jemný baldachýn tmavšího odstínu. Osvětlení dokáže měnit jak intenzitu, tak i barevnost, takže bar může ladit do správné večerní atmosféry, nebo do konkrétního ročního období.

Vestavěné interiérové prvky navazují na používané materiály ve společných prostorech hotelu - ořechová dýha, černá žula, bílý vápenec. Tuto materiálovou škálu jsme doplnili o obklady z matného skla, které jsme v stříbrné barvě použili pro hlavní stěnu baru a v bronzové barvě pro obklad nového krbu.

Vytvořili jsme tak tlumenou obálku prostoru, do kterého jsme vložili mobilní nábytek jasných zlatavých odstínů - atypické široké sedačky se sametovými a koženkovými potahy. Zlatou barvu jsme zvolili na základě původního obkladu barového pultu.

Stěny zdobí originální obrazy českých a slovenských umělců, které si návštěvníci v případě zájmu mohou koupit.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše