13.03.2018

BISTRO KAPROVA, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Akad. arch. Jaromír Pizinger, MORIX s.r.o., www.morix.cz

BISTRO KAPROVA, PRAHA

Bistro Kaprova se nachází v místě kde dříve bývalo ikonické knihkupectví známé i z několika filmů. Knihkupectví v novém pojetí tu zůstalo zachováno i v rámci moderního gastronomického projektu. Měděný strop, galerie se stoly a použité kvalitní materiály vytvořily z původně stísněného místa útulný a příjemný interiér.

Při vytváření celého konceptu bistra Kaprova jsme si uvědomovali velkou zodpovědnost při tvorbě, jelikož se jedná o prostor notoricky známého bývalého knihkupectví Fišer. Při ukončení provozu tohoto knihkupectví vznikaly obavy široké veřejnosti, o jaký nový projekt se bude jednat, aby nedošlo k “zneuctění” historie tohoto prostoru. Přestože jsme vytvářeli gastronomický projekt, vždy bylo naším i investorovým úmyslem vytvořit v části nové pojetí knihkupectví. 

Jedním ze záměrů investora bylo vytvořit gastronomický koncept, který nebude zařízením a designem odpovídat klasickému bistru, která v současné době v hlavním městě vznikají. Záměrem bylo propojení vyššího standardu gastronomie s konceptem bistra a  tomu měl odpovídat i interiér, v něm byly tudíž použity velice kvalitní materiály.

Snažili jsme se vytvořit architektonický koncept interiéru, který se inspirací nedá přesně lokalizovat do žádné ze zemí, šlo nám pouze o vytvoření příjemné atmosféry kombinací dílčích prvků, kombinací barev a materiálů.

Dílčím a velice důležitým úspěchem pro celý projekt bylo, že se nám podařilo ve spolupráci s Národním památkovým ústavem odstranit část stropní konstrukce a umožnit tak vybudovat pobytovou galerii a tím docílit velice vzdušného dojmu celého, původně velice stísněného, prostoru.

Jedním z nosných prvků interiéru je navržený a následně realizovaný strop z měděných plátů, který je viditelný i z exteriéru a velmi příjemně ovlivňuje světelnou atmosféru v rámci prostoru bistra.

Snažili jsme se vytvořit jak typově různorodé sezení, tak volbou barev a materiálů vytvořit různá prostředí pro potencionální klienty. Výsledek celé realizace uspokojil dokonce i hlavní kritiky zrušení knihkupectví Fišer a dosáhl potvrzení, že zrealizovaný projekt důstojně navazuje na tradici tohoto prostoru.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše