11.03.2018

ČOKOLATERIE VOKOVICE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jan Bek, www.bekarch.cz

ČOKOLATERIE VOKOVICE, PRAHA

V návrhu budoucího čokoládového ráje kladl architekt důraz na motiv rámu. U výloh to umožnilo vytvořit investorem požadovaná místa k sezení, která byla doplněna o police s knihami. Přímo na místě se každé pondělí vyrábějí lahodné pralinky, tabulková čokoláda a jiné delikatesy, které jasně předurčily výběr barev použitých v interiéru.

Čokolatérie je situována do příjemné části Prahy 6 Vokovice s dobrou dostupností na stanici metro A Bořislavka a přímo naproti ZŠ Na Dlouhém lánu. Konkrétní adresa je K lánu 496/2. Již z ulice je prostor dobře rozeznatelný, dominují mu dvě výlohy s antracitovými rámy a co je důležité s posuvnými výplněmi. V létě tedy bude možné prolnout prostor uvnitř s venkovním. Do budoucna se počítá i s tvorbou předzahrádky.

Konceptuálně se nejedná o standardní kavárnu ale o čokolatérii. Samozřejmě zde naleznete všechny služby, jako jste zvyklí v kavárně (výborná káva, snídaně a dokonce i víno), ty jsou však doplněny o čokoládové výrobky, které jsou vyráběny přímo na místě v přípravně. Otevřeno je každý den kromě pondělí, kdy probíhá tvorba čokolády. Projekt cílí nejen na obyvatele Prahy 6, kterým tím byl vytvořen příjemný prostor k odpočinku, práci, ale i na vzdálenější návštěvníky, které osloví rozšířená nabídka čokolády a budou se o ní chtít dozvědět více. Plánují se i různé poučné exkurze do přípravny atd.

V prostoru se dříve nacházela žabka, jednalo se tedy o poměrně náročnou rekonstrukci. Prostor bylo třeba rekolaudovat. Celková výměra je 83,7m2, samotná hlavní místnost zabírá 66,7m2. V zázemí se nachází přípravna, zázemí zaměstnanců, pánský a dámský/invalidní záchod. Hlavní odbytová místnost je jasně definovaná, bylo nutno opticky snížit výšku stropu a vytvořit prostor pro vedení VZT a jiných instalací, zároveň jsme využili jako odhlučnění.

V architektonickém návrhu se již tradičně objevuje motiv rámu. Nejvýrazněji se projevuje v ostění výloh. Zde byl požadavek na vytvoření míst k sezení nad stávajícími výdechy ze sklepa. Zároveň bylo třeba zakrýt koncové jednotky VZT. To přímo vybízelo k tvorbě obvodových rámů s knihovními poličkami, které vše vhodně zakryly. Motiv jsme dále zopakovali na cihlové zdi v podobě polic, v ostění dveří do zázemí a v rámech křídou popisovatelných tabulí. Hlavní barevnou kombinací je bílá vs dub doplněná o různé tóny hnědé odkazující na čokoládu. Centrální pult je v z kvalitního materiálu lak mat kombinovaného s olejovanou dubovou dýhou. Ze stejné dýhy jsou i židle a barové židle Ton Merano. Další odstíny hnědé můžete nalézt v světlé hnědé zdi, v pohodlných křeslech a deskách stolů. Na podlahu byl zvolen vysoce odolný vinyl v nenápadném světlém dřevěném dekoru, který dá vyniknout dubovým židlím a dalším prvkům mobiliáře. Dalším výrazným prvkem interiéru jsou světla z hrnků, vytvořená na zakázku panem Ryantem.

Na tomto projektu jsem dostal poměrně volnou ruku a za to moc děkuji, mohl jsem zde realizovat všechny mé vize a poznatky z předchozích zakázek. Byl jsem natolik drzý, že jsem pozměnil barevně i logo, aby mi zapadalo do kontextu. Investoři do toho vložili z mého pohledu maximum, spolupráce byla příkladná a já na oplátku do projektu vložil všechen svůj um a znalosti, tak doufám, že si projekt najde příznivce a zavítáte na návštěvu.

Více info a třeba i fotky ze stavby naleznete na fb nebo instagramových stránkách čokolaterie vokovice.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše