11.03.2018

JETLAG BAR TEA AND WINE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. Arch. Petr Moráček, MIMOSA ARCHITEKTI s.r.o., www.mimosa.cz

JETLAG BAR TEA AND WINE, PRAHA

Malý bar v centru metropole nabízí především čaj a víno, samostatně nebo i v překvapivých mixech. Prostorový koncept je odvozen od názvu baru – cestování mezi časovými pásmy. Na necelých patnácti metrech délky tak jde “proletět” doslova celý svět.

Podstatou prostorového řešení Jetlag Baru je „rozsekání“ prostoru do „časových“ pásem. Každé pásmo začíná a končí křivkou vymezující část prostoru. Tvarováním křivek jsou vytvořeny jednotlivé části baru – bar samotný, police na víno a čaj, světla, lavice. Zakřivení skutečných časových pásem je abstrahováno do tvarosloví baru. Prostor tvořený křivkami je záměrně nejasný, „rozmazaný“. Stejně jako čas, když člověk cestuje dostatečně daleko, dostatečně dlouho, dostatečně často.

Základním materiálem je lesklý kov – nerezová ocel. Lesklé, subtilní, „naznačené“ ocelové křivky jsou odrazem myšlených čar vymezujících časová pásma. Lesklý kov asociuje lesklé trupy letadel s nýtovanými plechy i nerezové nádoby soudobého vinařství.

Křivky obíhají celým prostorem včetně podlahy a truhlářských prvků.

V tunelu mezi oběma prostory je lesklý plech použit v ploše. Je trochu trupem letadla a trochu pokřiveným zrcadlem.

Malý bar v centru Prahy nabízející především čaj a víno. Samostatně i v překvapivých mixech. Od názvu „Jetlag“ je odvozen prostorový koncept „cestování“ mezi časovými pásmy. Na necelých patnácti metrech délky tak jde „proletět“ celý svět.

Probudíte se v tea and wine baru na Jiřáku.

Je tu namačkaný celý svět.
24 časových pásem za pár vteřin.
Strašný fofr.

Vejdete dnes. Stačí pár kroků a je včera.
Na konec baru je to šest hodin.

Dalších třináct hodin k poslednímu stolku u okna.

Víno z Chille, čaj z Cejlonu.
9 hodin v 200ml.

Rakousko, Čína.

8 hodin.
Hodinku ztratíš, hodinku získáš.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše