11.03.2018

REZIDENCE FOUR TREES, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Mgr. Lenka Krummerová a Ladislava Kolářová, LA DESIGN s.r.o., www.ladesign.cz

REZIDENCE FOUR TREES, PRAHA

Myšlenkou projektu bylo vybudovat interiér tvořený převážně ekologickými materiály, který by inspiroval ubytované hosty k ekologickému chování. Rezidence v centru Prahy disponuje 15 apartmány, které byly navrženy individuálně s ohledem na prostorové možnosti interiéru, světelnost a dispozici prostor.

Zájem vytvořit ekologicky motivovaný apartmánový dům spojoval autory i investora již delší dobu. Ukázalo se, že myšlenka přitahuje příležitost a tak investor získal možnost vytvořit svoji novou realizaci v prostoru, který již byla rekonstruován s velkým citem pro ekologii a s maximálním využitím ekologicky přátelských materiálů. V domě byly použity nízkoenergetické technologie, i stavební materiály jako jsou například slámové příčky, dřevěné podlahy a hliněné dlažby. Celý tým se nadchl pro myšlenku vybudovat interiér, který bude tvořen v maximální možné míře ekologickými materiály a zároveň inspiruje ubytované klienty k ekologickému chování.

Rezidence Four Trees se nachází v blízkosti Petrského náměstí na Praze 1. Jedná se o apartmánový dům určený pro ubytování místních, ale převážně zahraničních návštěvníků, o tzv. aparthotel. Každý z 15 apartmánů je navržen individuálně s ohledem na prostorové možnosti interiéru, také světelnost a dispozici prostor. Nábytek na míru byl vyroben z českého dřeva s využitím ekologických laků. Nosným prvkem jsou masivní bukové desky se zachovanou původní krajinou, mořené do šeda. Ty se objevují na čelech postelí, na stolcích, na věšácích. Z masivního mořeného buku jsou také těla sedaček, které po drobné úpravě slouží jako přídavná lůžka na každodenní spaní hostů. Textilie jsou vyrobeny z ručně tkaných biobavlněncých látek s nejvyšší možnou certifikací GOTS. Na polštářích z biobavlny jsou natištěny různé motivy listů, které se objevují i na dalších zařizovacích předmětech. Stromy dotvářejí atmosféru ve společenských prostorech a jsou ručně namalovány přímo na stěny.

Hotový nábytek autorky vybíraly s citem pro lokální zdroje – židle dodal Ton (český buk s ekologickým lakem), svítidla jsou z ručně foukaného českého skla nebo ze dřeva. Koberce jsou z přírodní vlny a použity byly i dekorace vyrobené na míru z překližky a dřeva. Koncept je podpořen umístěním 4 stromů ve vnitřním dvoře rezidence, kde vznikl organický prostor pro odpočinek a společenské aktivity hostů. Ubytovaní hosté jsou inspirováni k ekologickému chování doslova na každém kroku. Ve společných prostorách domu jsou umístěny informační tabule o recyklaci, třídění odpadu, použití ekologických materiálů. Hosté mají k dispozici vodu ve skleněných lahvích, ekologické mycí i kosmetické produkty od houbičky na nádobí, přes hotelovou kosmetiku až po odbouratelný smetáček s lopatkou. Realizace se tak proměnila ve velmi dobrodružnou cestu hledání cenově dostupných ekologických materiálů a produktů, které byly také časově dostupné. S ohledem na vysoké náklady investora byly prostory zařízeny za 28 dní.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše