11.03.2018

DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU A PODĚBRAD

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Mgr. Lenka Krummerová a Ladislava Kolářová, LA DESIGN s.r.o., www.ladesign.cz

DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU A PODĚBRAD

Dům v centru Prahy má bohatou historii, několik let zde dokonce žil i Jiří z Poděbrad, od kterého také pochází název paláce. Designérky navrhly interiér tak, aby dal v maximální možné míře vyniknout unikátním historickým prvkům domu. Současně se při rekonstrukci snažily nechat interiér vzdušný a moderní.

Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad je dům palácového typu stojící v Řetězové ulici, na Starém městě v centru Prahy. Dům má bohatou historii, několik let zde sídlil také Jiří z Poděbrad, od kterého také pochází název paláce.

Dům byl zařízen pro účely ubytování, po letech užívání však bylo na čase zařízení obměnit. Po první návštěvě prostor se designérky spolu s investorem shodly na tom, že navrhnou interiréry tak, aby v maximální možné míře daly vyniknout unikátním historickým prvkům domu. Autorky interiéru se však také snažily nechat interiéry vzdušné a moderní, nerušit avšak nenudit.

Zastřešující koncept je inspirován znakem - erbem pánů z Kunštátu (z pergamenových přebalů nejstarších Knih zemských trhových). Barevně – materiálové schéma vychází z barevnosti erbu, je však také upraveno tak, aby bylo souladné s vestavnými interiérovými prvky, jako jsou původní zdobné dřevěné stropy, klenby, štuky, portály apod.

Nosným prvkem je autorský nábytek z přírodního buku, který je mořen do černo-hnědé barevnosti. Masivní čela postelí jsou doplněna autentickými dělícími prvky. Ty se v interiéru opakují, neboť s respektem k původním prostorům jsme se rozhodli zachovat interiéry co nejvíce otevřené. Pocit soukromí je tak vymezen pouze symbolicky. Apartmán přechází plynule z ložnice do společenských prostor bytu. Nábytek je dále tvořen masivními komodami a skříněmi s usňovými úchytkami a měděnými nýty, šatní stěnou s dřevěnou konstrukcí a měděnými spojovacími prvky. Měděné jsou i doplňky a noční stolky. Erby jsou ručně malované přímo na stěny pokojů. Výmalba i malba na zeď byla provedena vápennými materiály, které splnily náročné požadavky památkářů. Výrazně modrá barva je zastoupena na sedacím nábytku. Obrazy vytvořila designérka Laďka Kolářová přímo pro konkrétní umístění v apartmánech.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše