11.03.2018

RESTAURACE 49, OSTRAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Akad. arch. Jaromír Pizinger, MORIX s.r.o., www.morix.cz

RESTAURACE 49, OSTRAVA

V bývalém hornickém domečku v Michálkovicích byla otevřena nová restaurace. Autoři i inevstor se rozhodli pro zcela odlišný koncept, kdy se nabízená zážitková gastronomie dostává do lehkého kontrastu s prvky použitými v prostoru. Celým interiérem se prolíná zdánlivá a úmyslná nedokonalost s precizně zpracovanými detaily.

Jelikož je objekt umístěný v Ostravě, byla zadání dvě. V žádném případě by neměl být interiér pojat jako “průmyslový design”, který by se v této lokalitě nabízel téměř logicky... Druhé zadání bylo, aby celý interiér nepřipomínal žádný soudobý trend, tzn. abychom vytvořili něco nezařaditelného.  Investor byl zároveň významným spoluautorem celé koncepce stavby a jejího interiéru.

Koncepcí celého zařízení je důsledné řešení neobvyklých detailů propojených s nabízenou zážitkovou gastronomií, celým interiérem se prolíná zdánlivá a úmyslná nedokonalost s precizně zpracovanými detaily. 

Jsou to například:

- část fasády- ručně malovaná majolika, jejíž motiv se objevuje také v interiéru na šálcích, prostírání, závěsu.

- sádrokartonové stěny v bleděmodré barvě- jednotlivé desky nejsou mezi sebou vytmelené a jsou ponechané viditelné nepravidelné spáry

- Neobvykle řešené čalouněné sedáky na lavicích, atd.

Zastřešení objektu bylo řešeno polykarbonátovými sendvičovými panely, tím vytváří za každého počasí a ročního období proměnlivou atmosféru.

Celá restaurace je umístěná v bývalém hornickém domečku v rámci obytné části Ostravy Michálkovice, která je v současné době sociálně velice slabá a vytváří velký kontrast k okolní zástavbě.

I přes tuto zdánlivě nevýhodnou pozici se během několika měsíců stala restaurace velice úspěšnou.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše