11.03.2018

RESTAURACE VIKTORKA, OSTRAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Sylva Vlková, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz

RESTAURACE VIKTORKA, OSTRAVA

V rozlehlém interiéru se dříve nacházely dvě restaurace se společnou kuchyní. Nyní byl celý prostor sjednocen a hlavním motivem se stalo kvalitní tankové pivo z Plzně. Architekti vytvořili zóny podle typů klienta: pro fanoušky piva, pro fajnšmekry, pro rodiny s dětmi atd. Jednotlivé zóny mají jednu společnou designovou linii.

Původní restaurace byla v provozu docela dlouho. Obyvatelům Poruby se dostala do podvědomí a po rekonstrukci byl tedy název zachován. Co nebylo však zachováno byl původní koncept, který z neznámých důvodů kombinoval dvě restaurace napojené na jednu společnou kuchyni. Zákazník si v minulosti mohl vybrat jestli čas oběda, nebo večeře stráví u italské pizzy, nebo piva z jižních Čech. Opravdu, v části hospody bylo mlýnské kolo s vodou a bar s doškovou střechou. Obě restaurace byly propojené – fanoušci hospody chodili přes pizzerii na WC...

Klient tedy jako první věc žádal o propojení obou částí a hlavním motivem mělo být pivo. Kvalitní tankové pivo z Plzně. Jednou ze zvláštností zadání pak bylo vytvoření zón pro různé typy zákazníku, takových zón, které by se od sebe neodlišovali a měly jednu společnou designovou linii. Zóny, kde si přijde na své fanoušek piva – vysoké stoly u tanků s pivem, fanoušek výborné gastronomie – nízké sezení na lavicích, rodiče s dětmi – část s dětským koutkem a ti, kdo požadovali částečné soukromí – uzavřený salónek, který se však dá otevřít díky posuvným lamelám a hosté sedící v salónku jsou součástí velké odbytové plochy restaurace...

Interiér je tedy poměrně rozlehlý, má dva vstupy – jeden z ulice a druhý z pasáže, která prochází objektem.

Hlavním spojujícím prvkem je typologicky vhodný sedací nábytek a autorská grafika na stěnách, která je ve dvou barevných provedeních a je doplněna o žárovkové osvětlení „edison“ žárovkami.

Klient požadoval rozmanitost, hospodskou atmosféru, která však ale obstojí i u těch hostů, kteří příjdou na rodinný oběd, nebo věčeři. Je zde umožněno i sledování sportovních přenosů a všemu vévodí velký výčep doplněný barem a prostor s pivními tanky.

Na podlahách je kombinována dekorační dlažba s dlažbou imitujícíc beton a s dlažbou imitující dřevo.

Čalounění je z hovězí kůže v několika odstínech. Židle jsou ze sortimentu společnosti TON, je však zkombinováno několik typů dle hostovských zón.

Z autorského hlediska bychom vyzdvihli celkovou atmosféru, kde tradiční interiérové prvky jsou použity dle jednotlivých zón v nečekaných souvislostech a vše je doplněno o grafiku s ostravskými motivy s edison žárovkami.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše