11.03.2018

BISTRO SALT´N´PEPA, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Radovan Mačák, PRAGUE DESIGN HUB a SALT N PEPA s.r.o.

BISTRO SALT´N´PEPA, PRAHA

Na Letné se otevírají bistra jako houby po dešti, a proto se majitelé rozhodli vytvořit místo, které budou hosté znát již od nepaměti, které bude zapadat do sousedství a mít příjemnou rodinnou atmosféru. Vznikl tak zajímavý vzdušný prostor s originálními dekoracemi a odvážnými barevnými kombinacemi, díky kterým se interiér snadno zapamatujete.

O návrh Salt & Pepa Kitchen se postaralo designové studio Prague Design Hub pod vedením designéra  Radovana Mačáka. Realizaci truhlářských a čalounických prvků pak provedla firma Triant .

Majitelé Radovan a Zuzka Tlstovič si vybrali pro nové bistro prostor bývalé kavárny Balkon o rozměru 150m2 v ulici Milady Horákové. Požadavkem majitelů bylo vytvořit interiér bistra, který bude půosobit dojmem, že je na místě již od nepaměti , zapadá do sousedství a má  příjemnou  rodinnou atmosféru. Přesto design musí být vzdušný a originální.

Prostor sestává z přízemí a sklepního prostoru. V přízemí je kuchyň, bar, prostory bistra a schodové sezení. Přízemí je členité a má dvě  výškové hladiny, které byly velkou výzvou pro designéry. Platformy byly  dozděny a doplněny, schody přesunuty, a tak umožnily více míst k sezení v horní části bistra. Kuchyň byla umístěna do zadní části spolu s barem, který tvoří ‘Focus Point’. V dolní části přízemí je originální schodové sezení s posuvnými polštáři, které má  komunitní feel. V zadní části je multifunkční prostor, který přes den slouží jako dětský koutek. Večer díky sklopnému stolu je možné jej jednoduše přeměnit na velký stůl k sezení pro 6 osob.

Ve sklepním prostoru je umístěna toaleta a přípravná kuchyně.

Designéři se nechali inspirovat domem, ve kterém se bistro nachází, a který byl postaven ve 20. letech devatenáctého století.

Odvážné barevné kombinace, rubínová, tmavě zelená, peprmintová a tělová spolu s teraco dlaždicemi a tmavým dřevem dávají interiéru originální atmosféru. Velký důraz byl kladen na umístění barevných ploch a detail obložení baru, drátosklo a výsuvné okno mezi kuchyní a bistrem,  které opticky propojuje oba prostory. Strop byl obnažen na betonovou strukturu. Nábytek a obklady jsou vyrobeny na míru firmou Triant, židle byly zakoupeny na bazarech, stejně jako světla a doplňky.

Designéři a majitelé jsou velmi spokojeni s celkovým designerským dojmem a pozitivními odezvami zákazníků.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše