11.03.2018

VIGROUP OFFICE, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Mrg. art. Juraj Hubinský, Ing. arch. Petr Kuklica, Ing. arch. Martin Smerek, HUBINSKÝ KUKLICA SMEREK ARCHITEKTI, www.kuklica-smerek.com a www.jurajhubinsky.co

VIGROUP OFFICE, BRATISLAVA

Architekti navrhli interiér developerské firmy v krásném historickém objektu městského domu ve Vajnorech. Použitím poctivých přírodních materiálů v kombinaci se současným designem vytvořili autoři interiér, který zachovává historický ráz objektu s funkcemi moderního pracoviště.

Investor nás oslovil s požadavkem na návrh interiéru pro developerskou firmu v krásném historickém objektu městského domu ve Vajnorech, v Bratislavě.

Na základě malé vyzvané soutěže jsme byli vybráni na zpracování projektu. Materiálový a dispoziční koncept prostor reflektuje jejich funkci. Použitím poctivých přírodních materiálů v kombinaci se současnou estetikou, jsme vytvořili interiér zachovávající historický ráz objektu s funkcemi moderních pracovních prostor.

Objekt je tvořen třemi podlažími s rozdílnou funkcí. V podzemním podlaží se nachází společenský prostor vinného sklepa a lounge, kde jsme se rozhodli přiznat syrové stavební prvky interiéru v kontrastu s vloženými dřevěnými prvky stolů či vinné stěny.

Přízemí je veřejnou částí objektu s prodejním místem, společnou variabilní kuchyní a barem, kterému dominuje měděný kubus barové skříně. Diferenciace jednotlivých funkčních celků je viditelná hlavně v materiálech podlah a typech svítidel.

První patro je prostorem pro práci a je srdcem celé firmy. Dominantou celého patra je velký open-space se zasedačkou, které se nacházejí na místě původního kina. Menší kanceláře a kancelář vedení jsou navrženy ve stejné materiálové skladbě jako hlavní prostor.  Kombinuje se tmavý vinylový koberec, dýhované truhlářské výrobky a světlé stěny.

Celý prostor je propojen vertikální hmotou nového ocelového schodiště v černé barvě a travertinovou dlažbou chodeb, prvky, které jasně definují komunikaci v objektu a svým moderním ztvárněním kontrastují s historických charakterem objektu.

Celkově je rekonstrukce kombinací adekvátní prezentace a podpoření historického charakteru budovy se současným designem a funkcí.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše