09.03.2018

STUDIO DELICODE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. Arch. Václav Derner, DELICODE s.r.o., www.delicode.cz

STUDIO DELICODE, PRAHA

Důležitým slovem tohoto projektu je dokonalá promyšlenost. Je to totiž byt, který lze obratem změnit na kancelář a naopak. Takové bylo přání investora – dvojí dispozice a konvertibilita. Klient studia zde vidí v akci materiály, které jsou použity a při výběru kterých má mnoho zákazníků obavy je zvolit.

Nechceme se chlubit, ale pokud je kód něco jako předpis nebo pravidlo, podle kterého se převádí jedno na druhé, pak kódem tohohle projektu je dokonalá promyšlenost. Je to totiž byt, který obratem překódujete na kancelář. A naopak. Takové bylo zadání od investora: dvojí dispozice, konvertibilita. Máme v tom 120m velikém prostoru funkční ateliér a showroom, ukazujeme různé typy svítidel a tak dále. Klient tady vidí v akci materiály, které máme rádi, a to včetně těch, kterých se lidé často bojí. Například vysoký černý lesk a mramor v kuchyni. Obojí používáme denně a stále znovu za vás prověřujeme, že všechno bezvadně funguje. Když se ví, jak na to. Jinde zas hrneme denní světlo tam, kam by se samo nedostalo. Třeba skrze prosklené stěny koupelny uprostřed dispozice. A koupelna navíc není jenom koupelnou, to by nám přišlo trochu málo. Je spolu s kuchyní a toaletou součástí prostředního traktu, který v celku tvoří akustický filtr mezi dvěma pracovními prostory, či mezi denní a noční sekcí bytu. Stačí zatáhnout dvojí posuvné dveře, a máte… pokoj… dva pokoje. Nebo jedním slovem – Delicode.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše