04.03.2018

CAFÉ SLAVIA, LUHAČOVICE

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Kristina Prokšová, KP INTERIORS, www.kp-interiors.cz a STRETTO s.r.o., www.slaviacafe.cz

CAFÉ SLAVIA, LUHAČOVICE

Rekosntrukcí Vily Slavia postavené v historizujícím alpském stylu přelomu 19. a 20.století vznikl světlý prostor pro novou kavárnu. Designérka se inspirovala historií budovy a geniem loci místa na lázeňské pěší zóně a rozhodla se navrhnout klasický interiér s moderními prvky. Kavárna je propojena s venkovní terasou a zahradou kolem domu.

Kavárna Slávia, která vznikla v Luhačovicích se nachází na hlavní třídě v jedné z historických budov města.Vila Slavia, kde se kavárna nachází, je jednou z nejstarších staveb, nacházejících se na ulici Dr. Františka Veselého, tedy na pěší zóně mezi centrem města a Lázeňským náměstím. Nechal ji postavit rožnovský lékárník Ignác Seichert již v roce 1887, údajně pro svou manželku Helenu. Vila Slavia byla postavena podle projektu neznámého architekta, a to stavitelem Janem Malkem. Budova je řazena mezi historizující vily alpského stylu z přelomu 19. a 20. století a nedávno prošla velkou rekonstrukcí. Díky této rekonstrukci vznikl i nový zcela moderní prostor, který byl určet pro kavárnu.

Úskalí byl hlavně čas, kterého jsme neměli moc a vše muselo být navrženo, vymyšleno a zrealizováno velmi rychle. Čas jsou peníze, jak často slýcháváme. To byla první věc a druhá věc bylo místo a počet mist k sezení. Čím víc, tím líp, ale zachovat vzdušnost a nejlépe mít ještě zázemí pro děti. Zázemí pro děti jsem vyřešila úložnou lavicí, která slouží i jako posezení. Stejně tak lavice, která uprostřed trochu rozděluje prostor má uvnitř úložný prostor na ukládání venkovních sedáků.

A design? Vzhledem k historii budovy a zachování genia loci tohoto místa jsem se rozhodla jít směrem vice klasickým, ale přesto moderním. K tomuto účelu mi velmi pomohla tapeta wall and deco, která má v sobě kouzlo barev, historie a určité nadčasovosti. Historický prostor s moderním mi velmi příjemně propojila s podporou tenkého obkladu dekoru travertine. Kavárna je díky svým velkým vitrínám velmi světlá a tím pádem propojena i s venkovní terasou a zahradou kolem domu. Snažila jsem se, aby prostor kavárny a okolí působil kompaktně. Do kavárny i před kavárnu jsem vložila trochu přírody v podobě květináčů s živými květinami. Další podporou mi byly větve u lavic, které dělají i větší komfort a souokromí návštěvníkům nebo mechová stěna, která slouží i jako dělící při vstupu na wc, Naopak na terase jsou umístěné červené slunečníky, které barevně navazují na interiér kavárny

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše