04.03.2017

BYT LINIOVÝCH TVARŮ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tomáš Podrázský a LINEA spol. s r.o., www.linea-nabytek.cz

BYT LINIOVÝCH TVARŮ, PRAHA

Nový interiér byl navržen pro rodinu, které se líbí hlavně jednoduchý liniový a zároveň funkční design. Manželský pár oceňuje kvalitní materiály ve své přirozené podobě. Dispozice bytu v Jinonicích zůstala po rekonstrukci téměř zachována. Základní barvou v bytě je bílá, ke které architek dává do kontrastu přírodní tóny hnědé a šedé.

Dispozice bytu zůstala téměř zachována. Nově byla pouze kuchyně posunuta směrem k fasádě, čímž vznikla v centru dispozice místnost pro uskladnění a domácí práce a do původně velkorysé ložnice byla vsazena navíc malá praktická šatna. 

Základ designu je bílá malba stěn a stropů a na ní plynule navazující bílý matný vestavný nábytek s perfektním začištěním u stěn a stropů. Tyto hladké plochy jsou doplněny dýhovanými prvky jako jsou komody, lemovaná lavice v předsíni, plocha a knihovna za TV, horní skříňky v kuchyni. Dýhované prvky jsou dubové v barvě wenge a jejich kartáčovaný, přirozeně hrubý povrch tvoří kontrast k hladkým bílým plochám. Jednolitost bílých povrchů je umocněna tím, že většina svítidel jsou řešena jako bezrámečková. 

Přírodním prvkem, který nejvíce zútulňuje, zabarvuje a zatepluje prostory jsou dřevěné podlahy s větším podílem suků a přirozených nedokonalostí. Opět výrazný kontrast k hladkému bílému základu. Oba dva elementy si navzájem nechávají vyniknout. 

Nejtmavší z palety materiálů jsou výrazné černé akcenty, které vytváří přiznaná svítidla, vnitřní části zápustných bodovek, atypická podnož jídelního stolu, svítidla v ložnici nebo úchopové lišty kuchyňské linky. 

V části prostoru předsíně a v koupelnách je užita šedá dlažba, která je v koupelně opět doplněna dřevem (odolný krycí lak) a bílými skříňkami. Díky perfektní práci stavební firmy a vhodně navržené orientaci podlahových lamel se podařilo řešit všechny přechody mezi dlažbou a dřevěnou podlahou pouze na sraz s vlasovou spárou mezi plochami bez přechodové lišty. Stejně tak se to podařilo dodavateli keramické pracovní desky kuchyně, když kromě pracovní plochy byly keramikou obloženy i sokly linky a podlaha v kuchyňském koutu.  

Nábytek byl doplněn na míru vyrobeným čalounickými prvky v tmavě šedé barvě a záclony v světle šedé. Šedá byla použita zejména proto, aby vynikla dřevěná podlaha a dýhované prvky a také proto, že se předpokládá, že do interiéru přinesou výrazné barvy spíš obrazy, dekorace, květiny a samotný život v interiéru. 

V dětských pokojích byly použity dětské ale vkusné motivy na tapetách a barevnější textilie.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše