04.03.2017

HARMONICKÉ BYDLENÍ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Markéta Petříková a Ing. Hana Lošťáková, VÍTR-VODA, www.vitr-voda.cz

HARMONICKÉ BYDLENÍ, PRAHA

Hlavním požadavkem klienta byla kompletní změna interiéru v souladu s filozofií Feng Shui. Dosavadní interiér již nevyhovoval potřebám a vkusu rodiny; postrádal řád a vzdušnost. Při rekonstrukci byly upřednostněny přírodní materiály. Celý interiér bytu je nyní v souladu s energiemi světových stran i s energiemi obyvatel bytu.

Interiér bytu o rozloze 102 m2 je v moderní části Hostivaře, kde vznikl v začátku tohoto století komplex sídliště Park Hostivař. Hlavním požadavkem klienta byla kompletní změna interiéru bez stavebních úprav, zároveň v souladu s filozofií Feng Shui. Dosavadní interiér již nevyhovoval potřebám a vkusu rodiny; postrádal řád a vzdušnost. V hlavním obytném prostoru mělo být co nejméně nábytku a dekorací, takže bylo potřeba vytvořit dostatečné úložné prostory vedle v pracovně. Jednoznačným požadavkem investora, který se ideálně slučuje s Feng Shui, bylo použití přírodních materiálů.

Obývací pokoj je v souladu s přáním klientů řešen jednoduchým způsobem. Vzdušnost jsme zachovali díky světlému ladění celého interiéru a nadčasovost a originalitu pomocí autorského nábytku Nature Design, který je vyrobený v souladu s principy Feng Shui – konferenční stolek a sestava s TV.

Jídelnu v obývacím prostoru vymezuje rozdílné řešení stěny pomocí tapety a také dřevěný rám, ve kterém jsou zavěšeny rostliny ve skleněných baňkách. V kuchyni, která je zde součástí obytného prostoru, jsme řešili doladění změnou malby a roletky v okně.

V pracovně vznikla nábytková sestava na míru, jejíž součástí je i pracovní stůl a piano. Tato místnost je zároveň používána jako hostinský pokoj, proto je zde umístěna i malá rozkládací pohovka. Další úpravy si vyžádala ložnice, šatna a koupelna.

Celý interiér bytu je nyní v souladu s energiemi světových stran i s energiemi obyvatel bytu. Zpracovali jsme osobnostní analýzy z data narození (Čtyři pilíře) a rozbory prostoru dle Bagua (rozčlenění prostoru na výseče dle světových stran). Tyto podrobné rozbory jsou základem pro harmonický návrh interiéru a daly vodítko při výběru barev, tvarů a materiálů použitých v prostoru. Tím vznikl interiér přímo na míru svým obyvatelům, kteří se zde mohou cítit dobře.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše