03.03.2017

EKLEKTICKÝ INTERIÉR, TEPLICE

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Pavla Kirschner, www.pavlakirschner.cz

EKLEKTICKÝ INTERIÉR, TEPLICE

Prostorný byt v činžovním domě s terasou a třemi velkými pokoji umožnil designérce naplno se rozvášnit a sloučit neslučitelné, nakombinovat staré kusy nábytku s módními ikonami. Důraz při rekonstrukci byl kladen na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty.

Cílem rekonstrukce bytu v činžovním domě v Teplicích byl udělat neotřelý interier v eklektickém stylu. Byt o velikosti 125m s terasou a třemi pokoji poskytuje možnost se naplno rozvášnit a sloučit neslučitelné.

Jde o nájemní bydlení a tudíž se nepracovalo s drahými materialy a rekonstrukce se ve velkém měřítku neprováděla. Došlo k zaslepení dveří v obývacím pokoji do ložnice. Tak se staly tyto dvě místnosti neprůchozí. Přizpůsobení se charakteru domu a jeho stavu nebylo tudíž překážkou, ale výzvou.

Veškeré nerovnosti zdí a opotřebování například parket a terazza se staly součástí projektu a do eklektického stylu tak nějak zapadají. Důraz se kladl na vyváženost nábytku s ostatními zařizovacími předměty. V celém bytě je vymalováno tzv.. patinou a jde o techniku  ”jak mě to zrovna napadne” za použití primalexu , zlaté akrylové barvy a fantazie. Pracuji záměrně se starými kusy nábytku a s modními ikonami. Letos jsem dala důraz na barvy, které se opět vrátily a i kombinaci vzorů od floristických vodově zpracovaných např. na textilu. po káro na podlaze.

Skladba nesourodého nábytku a dispoziční řešení umožňuje různou variabilitu sezení. Eklektický styl si říká i o kombinaci náhodilých svítidel. Lustry v obývacím pokoji jsou stare širmy a omotané stuhami s krajkou, zavěšené od vánočních ozdob po různé figurky a pouze nastříkané černou barvou. Eklektický byt je doplněn i o doplňky, které mají povětšinu sběratelský význam.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše