03.03.2017

REZIDENCE PROKOPOVA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

MgA. Marie Rašková, ARTCORE, www.artcore.cz

REZIDENCE PROKOPOVA

Zadání ze strany klienta bylo vytvořit moderní jednotný interiér s použitím betonu, dřeva a kůže. Bylo také nutné zachovat soukromí s ohledem na prosklené stěny do vnitrobloku. Část nábytku byla do interiéru v neutrálních tónech přenesena z předešlého menšího bytu majitele.

Zadání ze strany klienta bylo vytvořit návrh moderního interiéru s použitím materiálů - beton, dřevo a kůže. Dále byl kladen důraz na zachování soukromí s ohledem na prosklené stěny do obydleného vnitrobloku. Jedná se o realizaci interiéru s mobilním nábytkem částečně přeneseným z předešlého menšího bytu ve stejném rezidenčním objektu.

Při navrhování interiéru se jako nejdůležitější ukázalo citlivé skloubení se stávajícími dřevěnými povrchy a detaily. Především barevnost podlahy z dubové mozaiky a kontrastní rámy oken a plochy dveří. Pro potlačení vzájemného silného kontrastu těchto původních částí interiéru byla zvolena neutrální přírodní barevnost stěn a závěsů. Ve středové části bytu (chodba + stěna v obývací části za komodou s TV) je plasticita stěn umocněna ještě metalickým štukem/ imitací betonu firmy Candis.

Na tomto pozadí pak vynikají jednotlivé solitéry z masivního exotického dřeva, mosazné detaily osvětlení, kožené úchytky. Toto koncepční řešení se promítá i do řešení nábytku v kuchyni. Dvířka jsou řešena ve stejném barevném provedení jako stěny hlavní obytné části. Pracovní deska a obklad jsou imitací přírodního kamene, úchytky z přírodní kůže.

Celková rozloha bytu je 93 m2 + 10 m2 balkony. Byt nemá žádnou technickou místnost proto bylo nutné do dispozice kuchyně zakomponovat také pračku se sušičkou a úklidovou skříň. Kuchyň je od německého výrobce Ballerina.

Generálním dodavatelem atypického interiéru je firma Tecnoline.

Pro optické zvětšení prostoru u bytu s poměrně nízkou světlou výškou se osvědčilo použití monochromatických ploch včetně stropů a kombinace různých textur materiálů na plochách stěn, např. lněné závěsy, štuky...

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše