03.03.2017

NEJMENŠÍ BYT, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Soňa Králiková, MIMOARCHITEKTI, www.mimoarchitekti.sk;  Ing. arch Jana Tartaľová a Ing. arch. Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.com, <a hr

NEJMENŠÍ BYT, BRATISLAVA

Byt o rozloze 16 m2 byl pro architekty velkou výzvou, kde se bojovalo doslova o každým centimentr. Požadavkem investora bylo vytvořit životní prostor pro dvě osoby. Architekti se pokusili o nemožné a umístili do interiéru plnohodnotné spaní, jídelní prostor, kuchyňský kout, úložné prostory a koupelnu.

Původní členění bytu se nahradilo novým. Odstranila se chodbička a koupelna se zvětšila. Od vstupu po levé straně se vytvořila šatní skříň, která představuje dostatek úložného prostoru, schovává v sobě ledničku a u okna vytváří niku na sezení. Naproti ní je navržena kuchyňská linka s půlící překližkovou zástěnou, která nabízí variabilní policový systém a zároveň odděluje spací část od obytného prostoru. Postel je výklopná a na vyvýšené platformě, čímž se docílil další snadno dostupný úložný prostor. Plocha koupelny byla ve srovnání s původní zvětšen, ačkoli se bylo potřeba spokojit  nestandardním sprchovým koutem.

Barevné provedení bytu je světlé s malými barevnými akcenty. Stěna se vstupními dveřmi je natřená tabulovou barvou na psaní poznámek a vzkazů. V bytě převládá bílá barva kombinovaná se světlou překližkou. V koupelně byl použit Lacobel a zrcadlová plocha zvětšující malý prostor.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše