03.03.2017

2,5-POKOJOVÝ BYT, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Soňa Králiková, MIMOARCHITEKTI, www.mimoarchitekti.sk; Jana Tartaľová, Michal Tartaľ, ARCHHOLIKS, s.r.o., www.archholiks.com, ww

2,5-POKOJOVÝ BYT, BRATISLAVA

Prostorný byt v cihlovém domě z 50.let měl dochované velké množství původních prvků – podllahy, okna, radiátory a vstupní dveře, které prostoru dávaly atmosféru. Požadavkem investora bylo vytvořit vzdušný a otevřený prostor se všudypřítomnou zelení a uměleckými díly.

V prostorném 2,5 pokojovém bytě, který se nachází cihlovém domě z 50. let, zůstalo zachováno množství původních prvků - podlahy, okna, radiátory a vstupní dveře, které mu dodávají atmosféru. Požadavkem investorů bylo vytvořit vzdušný a otevřený prostor.

Původní dispozice prošla drobnými úpravami - posunem otvorů a vytvořením nosné linie mezi kuchyní a obývacím pokojem, což dodalo interiéru pořádek.

Vstupní prostor je řešen jednoduše - úložným blokem na boty, solitérním věšákem, dominantu tvoří starožitné zrcadlo.

Kuchyni tvoří vestavěná linka a pohyblivý ostrov, který ze strany jídelního stolu, nabízí prostor na knihovnu. Linka je z větší části uzavřena, řešena v jednoduché hladké bílé barvě.  Jako akcent působí otevřená police z překližky a autorsky dotvořené obklady. Jídelní židle prošly renovací, jsou z ohýbané dubové dýhy a chromové nosné konstrukce. Svítidlo nad stolem má porcelánové stínidla a koresponduje svým charakterem s původní lampou, která je umístěna nad pracovním pultem.

Z kuchyně se vstupuje do koupelny, která je s ní opticky propojena podlahou a obklady. Dominuje jí černá mramorová deska pod umyvadlo a kulaté zrcadlo. Oknem pokoje původně určeného pro služku proniká do koupelny i denní světlo.

Druhá část bytu je opticky spojena původní vlysovou podlahou a nábytkem z překližky, která je upravena bílým přechodem do ztracena.  Akcenty v ložnici tvoří úchyty z loďařských lan na šatně v ložnici a monotónnost plochy narušuje také otevřená nika.

Obývací pokoj je řešen vzdušně, sedačkou s čistými liniemi a kombinací subtilních konferenčních stolků. Knihovna je umístěna ve vnitřním rohu místnosti a na druhé straně ji vyvažuje skříňka se zrcadlem a poličkou, kterou se rozhodli majitelé ponechat z původního zařízení interiéru.

Materiálové řešení:

Barevnost bytu je laděna do světlých tónů s jemnými barevnými akcenty. Stěny jsou bílé, nábytek je řešen kombinací bílé, překližky a bílým barevným přechodem. Prostor je věnován zeleni a uměleckým dílům.

V pokojích jsou zachovány dubové vlysy. Chodba a vedlejší prostory vedle kuchyně mají jednotnou hexanovou dlažbu šedé barvy. Koupelna a kuchyně mají na exponovaných plochách použity bílé obklady malých formátů, které jsou autorsky dotvořeny drobnými grafickými motivy.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše