03.03.2017

REKONSTRUKCE REKREAČNÍ CHATY

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Zdeněk Duroň, AIT DESIGN DUROŇ - NORDICZEN., www.nordiczen.cz

REKONSTRUKCE REKREAČNÍ CHATY

Cílem rekonstrukce bylo přestavět chatu z 50.let k trvalému bydlení tak, aby vznikl pohodlný interiér pro manželský pár milující přírodu. Minimalisticky řešený interiér je laděn v  dstínech bílé a šedé. Architektovi se podařilo vytvořit velmi pohodlný a funkční prostor o rozměrech bytu s krásnými výhledy do okolního lesa a zahrady.

Rekreační chata z 50.let na zalesněném pozemku přestavěná k trvalému bydlení. Zadáním bylo pohodlné bydlení pro manželský pár s minimálním zásahem do okolní přírody, zachování stávajících dispozic, podlah a dveří. Původních cca 50 m² bylo rozšířeno o 20 m² čtverečních, kde byla vybudována šatna, část pracovny a nová koupelna. Ložnice, pracovna a koupelna nabízejí výhled do lesa. Vytvořit nová okna v původní chatičce bylo složitější, neboť materiál stěn tvoří komůrkové zdivo. Do poměrně tmavé místnosti bývalé kuchyně byly zavedeny světlovody. I hlavní vstupní dveře jsou celoprosklené, aby umožnily průhledy do zahrady. Původní interiérové dveře byly zrestaurovány a doplněny klikami z bílé mosazi vyrobenými na zakázku. Tam, kde nebylo možné zachovat stávající podlahy, byla použita dubová prkna nebo dlažba. Dubová prkna tvoří i obklad stěn v pracovně. Do koupelny se prochází technickou místností/prádelnou, kde byla dříve malá koupelna. V nové koupelně je na stěnách stěrka Pandomo. Kuchyň a nábytkové prvky na míru byly doplněny skandinávským designovým nábytkem a zrestaurovaným křeslem ze 60. let. V hlavní obytné místnosti jsou norská akumulační kamna z betonu. Celý prostor je laděn v odstínech bílé a šedé. Celkově byl interiér ve stavebním detailu pojat přísně minimalisticky, příkladem je absence soklů u dlažeb, parapetních desek u oken, obkladu stěny kuchyňské linky, závěsů, záclon apod. V tomto minimalistickém duchu byla vybrána i svítidla, v podstatě v celém objektu jsou použity 3 druhy svítidel a tím dostává interiér kompaktní a minimalistický charakter. Součástí rekonstrukce a dostavby chaty je i rekonstrukce samostatné stavby původní dílny, která byla přestavěna na společenskou místnost a pracovnu. Základní výtvarný prvek této rekonstrukce je původní ocelová repasovaná konstrukce. Podlaha je zde z modřínu, lakované skříňka a jídelní stůl byly vyrobeny na míru. Strop je mezi vazníky obložen modřínem natřeným bílým mořidlem v severském stylu. Topí se v norských litinových kamnech na dřevo. Industriální osvětlení pochází z 30.let. Celkově se podařilo vytvořit velmi pohodlný a funkční prostor o rozměrech bytu, s dostatkem úložných prostor a krásnými výhledy do okolního lesa a zahrady. Přestavěná bývalá dílna navíc umožňuje oddělit společenský život od soukromého prostoru majitelů v bývalé chatičce.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše