03.03.2017

PODKROVNÍ BYT S VÝHLEDEM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ivana Šustrová, DESIGNIST, www.designist.cz

PODKROVNÍ BYT S VÝHLEDEM, PRAHA

Byt v podkroví secesního domu je dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Investor si přál interiér prosvětlit, sjednotit a více propojit s terasou. Díky využití na krátkodobý pronájem nebyly při rekonstrukci příliš řešeny úložné prostory. Velká terasa s výhledem na Hradčany a Pražský hrad dělá ze smíchovského bytu skutečný podklad.

Byt ve Zborovské ulici je umístěn v podkroví secesního domu. Dispozičně je řešen jako otevřený mezonet 2+kk s terasou. Původní dispozice se zásadně neměnila, pouze se rozšířil obytný prostor v horním patře a to vybouráním malé koupelny a krbu.

Byt byl původně vybaven masivním schodištěm a kazetovou MDF podlahou. Vše doplňovalo obložení stěn vč. úložných prostor v rustikálním stylu.

Zadáním bylo byt prosvětlit, sjednotit, dispozičně vhodně upravit a více propojit s terasou. Byt je určen na krátkodobý pronájem, a proto nebylo potřeba řešit větší úložné prostory. Solitérní nábytek byl vybrán  s poukazem na klasickou formu českého retro nábytku. Celý byt propojují jednoduché industriální prvky. Hlavní důraz je montovaného schodiště a navazující podesty, které nahradilo původní masivní dvouramenné schodiště.

Barevný akcent dodávají obrazy od Martina Feri a malířky Michaeli.

Stavební část zahrnovala bourací práce, úpravy rozvodů elektroinstalace, výměny podlah, SDK podhledy a demontáže schodiště a vestaveb. Veškeré podlahy byly sjednoceny v provedení masiv dub olej vč. nových schodnic pro výstup na terasu.

Vybouraný prostor v horním podlaží slouží jako ložnice s výhledem na terasu.  Terasa byla vybavena novým povrchem a elektroinstalací. Je situována tak, aby byl maximálně využitý výhled na Hradčany a Petřín.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše