06.03.2016

RESTAURACE FIT FOODIE ZLÍN

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Beata Gistrová, ATELIER BG, www.atelierbg.cz

RESTAURACE FIT FOODIE ZLÍN

Ve Zlíně vznikla restaurace, která má zdravý životní styl obsažen nejen ve svém názvu, ale hlavně ve stylu kuchyně a v harmonickém pojetí interiéru. Genius loci bývalých Baťových závodů v kombinaci s přírodními materiály a promyšleným osvětlením z ní dělá místo s neopakovatelnou atmosférou.

Myšlenka na vznik restaurace vznikla v hlavách dvou energických investorek – Magdaleny Papírkové a Terezy Vojáčkové. Svůj vysněný prostor našly ve Zlíně, přímo v srdci bývalých Baťových závodů v jedné z budov, která se postupně rekonstruuje. Celý areál, jehož genius loci je nezaměnitelný, pomalu vstává z popela a z původních zanedbaných továrních hal vznikají zajímavé prostory.

Koncept restaurace se zdravým a kvalitním jídlem bylo třeba vtisknout také do jejího interiéru. Po zajímavých a dlouhých debatách vznikl návrh restaurace, která má kapacitu 72 míst, z toho je 6 u baru. Samotný prostor, který byl k dispozici, se nachází v přízemí objektu OD13 a má 2 vchody - jeden přímo z ulice a druhý z vnitřních společných prostor budovy, která prochází rozsáhlou rekonverzí na multifunkční pronajímatelný obchodní dům. U obou těchto vchodů se do budoucna počítá s rozšířením o venkovní posezení na zahrádce.

Vzhledem k poloze obou vstupů a snadné orientaci hostů byl v centrální části navržen barový pult, který se tak stal přirozeným středobodem restaurace. Důležitou součástí barového pultu jsou na míru dělané skleněné chladicí vitríny, které jsou dle přání investorek částečně samoobslužné. Samotné sezení je dispozičně navrženo tak, aby měl host možnost vybrat si dle přání intimnější místo či naopak tu část, která je vhodná i pro větší skupinu. Pro židle jsme nemuseli chodit daleko – tradiční česká značka TON se svou sérií Merano přesně splnila naše představy. Zbylé interiérové vybavení bylo kompletní dodávkou místní firmy Chalupa interiéry.

V interiéru jsou použity přírodní materiály – olejem ošetřené dřevo, štípaný kámen či mech, což se odráží i v celkové barevnosti. Důležitou součástí je osvětlení. Prostor, který téměř postrádá denní přirozené světlo, bylo třeba nasvítit několika vrstvami umělého osvětlení pro dokreslení celkové atmosféry, kterou je možné různými kombinacemi tohoto osvětlení měnit. Velmi výrazným a zajímavým prvkem se tak stalo hejno letících ptáků Night Birds – ručně foukaná svítidla od české sklárny Brokis. Restaurace díky nim dostala kromě požadovaného osvětlení také svou duši a neopakovatelnou atmosféru.

Dalším výrazným akcentem jsou mechové stěny, které na pozadí štípaného přírodního kamene tvoří příjemnou kulisu vstupní stěny. Lístek, který je logem celého projektu Fit Foodie, se ve stylizované podobě objevuje na různých doplňcích, např. oddělujících paravánech.

Autorka celého díla vyzdvihuje spolupráci s investorem, která byla u tohoto projektu naprosto klíčová. Celý projekt včetně realizace probíhal v poměrně krátkém čase a všechny participující firmy odvedly dobrou práci.

 

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše