03.03.2017

LOFT S TERASOU NA HŘEBENKÁCH

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL, www.formafatal.cz

Absolutní vítěz soutěže Vítěz kategorie novostavba

LOFT S TERASOU NA HŘEBENKÁCH

Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků. Celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků, převážně z 50. let minulého století.

Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m2 a k němu ještě náleží 50-ti metrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.

Architektka se k zakázce dostala relativně včas , a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel . Z hlediska  celého konceptu interiéru byly všechny standardy nežádoucí.

Nevyhnutelné byly také drobné stavební úpravy (rozvody elektroinstalací, změna velikosti stavebních otvorů,  rozvody vody a odpadů, přizdívky ).  1. krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni.  Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu. Investor s vášní pro muziku a motorky si přál byt v duchu loftu.  Na podlahách jsou v celém prostoru  industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí. Celý interiér je dotažený do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu kuchyně přes návrhy sofa, postelí až po rozkreslení polštářů, výběr knoflíků a povlečení.

Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše