03.03.2017

MALÝ VELKÝ BYT, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Iva Hájková, www.ivahajkova.weebly.com

Finalista kategorie Novostavba

MALÝ VELKÝ BYT, PRAHA

Byt je určený k pronájmu, a proto do něj designérka vybírala osvědčené materiály s vysokou odolností proti opotřebení. Investor si přál vždušný obývající pokoj s minimem nábytku a také oddělenou ložnici, byť je dispozice bytu pouze 1+1. Koncept celého bytu je postaven tak, aby obyvatel vnímal jednotlivé místnosti jako jeden celek.

Na kompletní realizaci interiéru se autorka s klientem dohodla ještě ve fázi hrubé stavby, což byla výhoda při zadávání klientských změn oproti projektu. Od klienta dostala jen několik málo požadavků.

1. Byt je určený na pronájem a s tím související přiměřený rozpočet s orientací na osvědčené materiály s vysokou odolností proti opotřebení.

2. Maximální vzdušnost menšího obývacího pokoje s minimem nábytku

3. Oddělení obývacího pokoje od ložnice, ačkoli je byt stavebně koncipován v uspořádání 1kk.

Koncept celého bytu je postaven tak, aby obyvatel vnímal jednotlivé místnosti jako jeden celek. Proto dveře ze zádveří jsou prosklené a v celé světlé výšce místnosti. S trochou nadsázky působí dojmem, že tam žádné dveře nejsou. Po vstupu do obývacího pokoje zaujme přiznaný betonový strop a vedení elektrických kabelů ke světlům. Klient si přál maximum vzdušnosti a zároveň oddělení spací zóny od obytné. Toho se podařilo dosáhnout vestavbou místo klasické příčky, která odděluje místnosti posuvnými dveřmi. Když chce prostor, dveře otevře. Chce-li soukromí v ložnici, dveře zavřete. Vestavba poskytuje kromě velkého množství úložný prostor i místo na TV, která je připevněna na otočném karuselu, ten umožňuje sledovat TV z obývací části anebo z ložnice přímo z postele. Kuchyně je nenápadná, ale jelikož je až do stropu, poskytuje dostatek úložných prostor, stejně tak velká vestavná skříň v zádveří. Z toho důvodu může být v koupelně jen minimum nábytku a tím se podařilo splnit přání majitele, který získal nejen vzdušný obývací pokoj, ale doslova celý byt.

Barevnou kombinací bílé a šedé barvy v mnoha odstínech otepluje přírodní překližka, která je použitá na jídelní a pracovní stůl, police a malou nábytkovou sestavu v obývacím pokoji.

“Promysleli jsme doslova každý centimetr bytu a vznikl tak byt o rozloze 44m2, který si nezadá v pocitu prostorové vzdušnosti a velikosti s podstatně většími byty a mnoho z nich předčí v množství a rafinovanosti úložných prostor. Doslova jsme stvořili malý velký byt,” říká autorka návrhu.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše