02.03.2017

PÁNSKÝ BYT V KARLÍNĚ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Filip Hejzlar, DE.FAKTO CZ, s.r.o., www.defakto.cz

PÁNSKÝ BYT V KARLÍNĚ, PRAHA

Architekt upravil původní dispozici bytu 3+kk na velkorysé 2+kk s otevřenou šatnou a en-suite koupelnou. Soukromou část bytu dělí od té společenské zrcadlová stěna s ukrytými dveřmi. Ryze originální součástí interiéru je použití limitovaných fotografií od Jiřího Machta na posuvných dveřích do koupelny a ve sprchovém koutě.

Prosvětlený byt o velikosti 88m2 se nachází v novostavbě v pražském Karlíně s výhledem na řeku Vltavu. Investor - mladý muž, který v nedávné době studoval v zahraničí (Frankfurt, Boston) a pracuje v oblasti strategického poradenství pro firmy - si z několika oslovených předních českých ateliéru vybral ateliér de.fakto, mimo jiné i vzhledem k důvěře v jeho vlastní výrobu a komplexní dodávku interiéru. Byt byl zakoupen ve stavu takřka shell and core, takže architekt Filip Hejzlar ihned upravil dispozici z původního 3kk na velkorysé 2kk s otevřenou šatnou a en-suite koupelnou. Tuto čistě soukromou část od společenské - jak chápeme obývací pokoj s kuchyní a lodžií dělí zrcadlová stěna s ukrytými vstupními dveřmi, které se propisují jen průběžnými sparami dveřního křídla a klikou.

Architekt vsadil na velkorysé rozměry plochy truhlářských obkladů stěn, důmyslně ukryté a variabilní úložné prostory a nepřímé stmívací osvětlení. Použitým materiálům dominuje kouřovaná dubová podlaha (použita i v koupelně a na WC), kombinace antracitového a béžového lamina v kombinaci lamina v dekoru dřeva a umělý kámen - Krion. Materiálové schema doplňuje výmalba Stilnovo Poesia s nahodilou texturou. Ta je aplikovaná na některých stěnách a v nepřímo osvětlených otvorech v sádrokartonovém podhledu.

Ryze originální součástí interiéru je použití limitovaných fotografií od Jiřího Machta, které se nachází na posuvných dveřích do koupelny a na zadní stěně koupelny ve sprchovém koutě. Tyto fotografie jsou tištěny na zrcadlo o velkém formátu. Volba konkrétních fotografií je v souladu se místy, ve kterých investor žil a studoval. Hlavní koupelna je ztvárněna velmi netradičně. Celá jedna stěna, na které je i ukryté bytové instalační jádro je obložena zrcadly, včetně skrytých úložných prostor. Protější stěna je obložena z velkoformátového kaleného skla v béžové barvě a posuvné dveře společně s přiléhající stěnou jsou obloženy kaleným sklem v antracitové barvě. Veškeré osvětlení koupelny je zajištěno barisolovým podhledem.

Obývacímu pokoji dominuje TV zavěšená na čirém skle, která mám skryté vedení kabelů v kuchyňském ostrově. Celý interiér působí uceleným dojmem a i díky investorově citu je po zabydlení jednotný a jednoduše čitelný.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše