01.03.2017

INFORMAČNÍ CENTRUM, BRNO

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

ARCHITEKTI HRŮŠA&SPOL, ATELIER BRNO s.r.o., www.hrusa-atelierbrno.cz a Turistické informační centrum města Brna, p.o., www.ticbrno.cz

INFORMAČNÍ CENTRUM, BRNO

Investor si přál navrhnout čistý a střídmý interiér turistického informačního centra v rámci nového objektu parkovacího domu. Prostor je pojímán jako místo, kde budou lidé pomocí plakátů informováni o dění ve městě.

PARKOVACÍ DŮM – VESTAVBA TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA MĚSTA BRNA

Místo stavby je v zastavěné části města, na okraji vnitřního centra města a má dobrou dopravní dostupnost a strategickou polohu z hlediska blízkosti cílů návštěvníků - kultura, turistika, úřady i nákupy.

Objekt parkovacího domu je novostavbou. Návrh materiálového řešení objektu je proveden s ohledem na výraznou a důstojnou funkci objektu, zároveň však jsou voleny takové povrchy a materiály, které nepůsobí přehnanou exkluzivitou a odpovídají civilnímu, městskému charakteru lokality.

Hlavní objem budovy je omítnut kvalitní přírodní omítkou probarvenou ve hmotě. Okenní otvory s kamennými středovými sloupky jsou doplněny plechovými parapety.

Prostor TIC je situován do přízemní nárožní části objektu parkovacího domu se vstupy z ulice Panenská. Fasáda je tvořena prosklenými stěnami v hliníkových rámech.

Prostor TIC je pojímán jako „plakátovací plocha“. Interiérové stěny hlavního návštěvnického prostoru jsou obloženy smrkovými prkny kladenými svisle na celou výšku prostoru. Na tato prkna budou připevněny plakáty, jejichž tématem bude prezentace TIC, kulturní akce pořádané městem, Národním divadlem Brno apod.

V dřevěném obkladu stěn jsou umístěny čtvery skryté dveře. Jedny vedou do kuchyňky pro personál, druhé do úschovny zavazadel, třetí do příručního skládku a šatny umístěných v zápultí a čtvrté do kopírovacího koutku umístěného za zápultím.

Do hlavního návštěvnického prostoru jsou umístěny mobiliářové prvky – pult se zápultím, lavice/vitríny, stolky, stojan na tablet, police a LCD obrazovka. Pult s nikou zápultí jsou opláštěné deskami z bílého krystalického skla, stolky jsou bílé lakované s nerezovou podnoží. Lavice je provedena materiálově obdobně jako obklad stěn – ze smrkových prken, doplněna o skleněnou nasvětlenou vitrínu pro vystavování suvenýrů a drobných předmětů TIC.

Zázemí provozovny, kterým je kuchyňka, provozní místnost, sklad a hygienické zázemí je koncipováno jednoduše. Na stěnách bílá omítka či keramický obklad, vestavný nábytek z bílých laminovaných desek doplněn typovými kusy mobiliáře.

To vše se odehrává na podlaze z litého tmavě šedého teraca. Hlavní prostor pro návštěvníky má světlou výšku 4,5 m, strop je opatřen bílým hladkým plným SDK podhledem, osvětlení zajišťují zářivková svítidla.

Interiér je navržen čistě a střídmě.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše