01.03.2017

OPTIKA OKO, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

MgA. Halka Freidingerová a Ing. Lucie Barešová, www.in2.cz

OPTIKA OKO, PRAHA

V obchodním komplexu ze 70.let v Ládví se majitel rozhodl změnit interiér optiky OKO. Designérky se nechaly inspirovat touto dobou a do prodejny navrhly zajímavé vitríny ve formě brýlových obrouček. Limitující malý prostor vyřešily tak, aby optika mohla klientům nabízet všechny běžné služby.

Optika Oko: je malý obchod o ploše 33 m2 v komplexu obchodů, který se nachází přímo u stanice metra Ládví. Celý tento komplex je poměrně bizarní a velmi omšelý.

Zásadními prvky obchodu jsou atypické osvětlené vitríny ve tvaru brýlových obrouček. Designérky podtrhly ráz doby vzniku celého objektu tvary obřích obrouček vitrín ze 70. let – kombinace lakovaných a dýhovaných vitrín. Prodejní pult, také ve tvaru obrouček, má z čelní strany mělkou prosklenou vitrínou, z druhé strany otevřené police. K brýlím ve vitríně se prodávající dostane díky výsuvům do stran.

Prodejna nemá velké zázemí a tak bylo třeba dostat na prodejní plochu nejen vyšetřovací pracoviště optometristy, ale bylo třeba počítat s dostatkem úložných prostor na cokoliv. Dekorativní vitríny jsme doplnily běžnými typovými skříňkami.

Novým prvkem jsou také citáty na dvou delších stěnách prodejny. Jsou to citáty, které se nějakým způsobem vztahují k tématice vidění a brýlí. Realizované jsou polepem, kombinované pak malovanými horizontálními proužky na stěně proti vchodu do prodejny.

Záda výloh jsou řešená otevíracími monumentálními plexi deskami, které jsou vyřezané do tvaru siluet postav (muž s dítětem) a potištěné. Cílem bylo, aby do obchodu bylo částečně vidět, aby se interiéru neubralo venkovní světlo a zároveň ale, aby se cítili prodavači trochu schovaní. Motiv postav musel být viditelný jak zvenku tak zevnitř, což se podařilo. „To byl pro mě asi nejdůležitější moment z této realizace, protože jsem nikdy nic podobného nenavrhovala,“ říká Halka Freidingerová.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše