28.02.2017

VINOTÉKA ROCKWINE, BRNO

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Martin Habina, ATELIER HABINA s.r.o., www.habina.cz

VINOTÉKA ROCKWINE, BRNO

V novostavbě na rušné Vídeňské ulici v Brně vznikl podnik, kde si daly vášnivé rande dobré víno s rockovou hudbou. Během realizace novostavby zde stavaři objevili pozůstatky ranně středověkého sídliště se základy vzácné rotundy. Právě kruhový půdorys sakrální stavby se stal pro architekty hlavní inspirací při tvorbě interiéru.

Vinotéka vrací život rotundě z 11. století v rockovém aranžmá

Příběh vinotéky Rockwine začal, když zde během realizace developerského projektu stavbaři objevili pozůstatky ranně středověkého sídliště i se základy vzácné rotundy. Impuls místa zapůsobil, takže nadšení investora a nápad architektů nyní dovoluje návštěvníkům vinotéky obdivovat fragmenty jejího zdiva skrz prosklené části podlahy.

A nejde jen o zajímavý archeologický klenot. Kruhový půdorys sakrální stavby díky paralele s kulturou vína vtisknul celému interiéru charakter a stal se jeho primární inspirací. Kruhový prostor rotundy znovu ožil - rezonuje ve tvaru prosklených podlahových vitrín, regálů i v elegantním levitujícím podhledu.

Nálada interiéru vychází z harmonie přírodního drásaného dubu podlahy a nábytku vsazených do vínově rudého prostředí stěn a marmolea. Bílý akustický podhled a světelný hranol baru celý prostor harmonicky odlehčují. Stěny sociálního zařízení obložila pikantními keramickými mozaikami Ivetta Fendrichová. Dynamickou, přitom intimní atmosféru vinotéky dokreslují skvělé fotoreportáže z rockových koncertů od Miloše Hlaváčka.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše