28.02.2017

PHILL´S CORNER BISTRO, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Jan Plecháč a Henry Wielgus, www.janandhenry.com a Filip Mičan, www.phillscorner.cz

Finalista kategorie Veřejný interiér I

PHILL´S CORNER BISTRO, PRAHA

Moderní bistro vzniklo v atraktivním objektu HOLPORT na rohu ulic Komunardů a Přístavní ulice v Praze. Prostor byl původně využíván jako multibrandový obchod bytových doplňků a designového nábytku.  Ten i po rekonstrukci v objektu zůstal, pouze uvolnil nejaktraktivnější nárožní část s velkými výlohami.

Původní vstup umístněný do podchodu budovy byl pro zákazníky lehkou komunikační bariérou. Pro její odstranění se architekti rozhodli vstup přemístit do uliční části a nové bistro tak získalo lepší vstupní komunikaci.

Uvnitř vznikla flexibilní prosklená příčka místo klasické zdi, která přes restauraci vpouští do obchodu 100% denního světla. Průhled z restaurace do design storu tak její prostor zatraktivňuje a  zvětšuje, designové doplňky v obchodě jsou zároveň dekorací v restauraci.

Restauraci včetně malého obchodu se zdravou výživou a otevřenou kuchyní ponechali architekti bez dalšího členění v tzv „openspace“.

A s čím majitel resp. jeho zákazníci dodnes zápasí? V úvodu zmíněné velké dveře v težkém železném rámu, které nahradily jednu z výloh jsou pro pohyb drobným problémem pro každou křehkou slečnu.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše