28.02.2017

YUNIKU CHARCOAL BBQ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ivana Šustrová, DESIGNIST, www.designist.cz

YUNIKU CHARCOAL BBQ, PRAHA

Korejské barbecue bylo hlavní inspirací designérky při návrhu interiéru restaurace Yuniku. Díky speciálním stolům s odtahem nad každým z nich a červeným stěnám se hned u vchodu hosté pomyslně přenesou do pravé asijské restaurace, a to jen pár kroků od náměstí Míru.

Materiály v restauraci mají vyjadřovat zaměření na podávaná jídla, která se připravují na rozžhaveném uhlí nebo se servíruje syrové maso s přílohou. Na základě těchto podkladů byly zvoleny následující materiály: obklady na stěnách jsou z pálených smrkových prken, podlaha je v imitaci tmavého dubového dřeva, dekorační prvky na obkladech stěn, baru, krytu topení a zábradlí jsou z měděných profilů.

Jako barevný akcent byl použitý morušový papír, který vyplňuje niky na stěnách. Jeho prosvícením vznikl efekt, který má připomínat barevnost syrového masa. Výdajový pult doplňuje masivní kamenná deska. Ruční výmalba v odstínu antracit sjednocuje celý prostor. Dekorace jsou řešené prosvíceným uhlím na výdajovém baru. Osvětlení je doplněné měděnými prvky a starou patinou.

Každý jídelní stůl má v sobě zabudovanou nádobu na žhavé uhlí, na kterém se BBQ připravuje. Nad ním je vyvedený odtah s osvětlením. Tento odtah se speciálně používá na korejské BBQ.

Dispoziční změny byly menšího rozsahu, a to přesunutí baru do přední části restaurace a zvýšení počtu míst v restauraci, kapacita restaurace je 52 míst.

Truhlářské práce: Devoto

VZT: Kliamont

Výmalba: Luxusní malby – p.Nádvorník

Osvětlení: BULB

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše