28.02.2017

PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

MgA. Michal KUNC, spoluautor Ing. arch. Jana Šandallová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, s.r.o., www.atelierkunc.com

PYTLOUN GRAND HOTEL IMPERIAL

Vzpomínky z cest inspirovaly Michala Kunce k námětu pokoje Graphic, který by se pro hosta měl stát místem, kde se na chvíli zastaví, zamyslí a odpočine si než pojede dál. Autor se inspiroval ulicemi měst a míst kde pobýval i vzkazy cestovatelů na zdech pokojů, grafitti na stěnách v průchodech či starými časopisy.

Hotel Pytloun – Pokoj číslo 218 | Graphic

Vzpomínky z cest inspirovaly Michala Kunce k námětu tohoto pokoje, stejně tak jako pokoje 419, který také pochází z jeho pera. „Pokoje vznikaly společně, částečně na cestě. Protože hodně cestuji, chtěl jsem si splnit sen a udělat designroom pro věčné cestovatele, globettrotery. Takové místo, kde se na chvíli zastavím, zamyslím, odpočinu si, než pojedu dále. Chtěl jsem lehký, minimalistický design, takový cestovatelský „LAB”, kde není nic zbytečného, předesignovaného,” popisuje Michal Kunc svůj záměr. Inspiroval se ulicemi měst a míst, kde pobýval, i vzkazy cestovatelů na zdech pokojů, grafitti na stěnách v průchodech či starými časopisy. Pokoj je laděný do „street style”, s kresbičkami, vzkazy, vtipy a mezinárodně srozumitelnými piktogramy. Grafiku navrhl Zdeněk Häckl. Volil černobílou grafiku, která koresponduje s čistotou jinak bílého pokoje. Zajímavým prvkem pokoje jsou postele, které jsou tvořené paletami natřenými na bílo. Bílou barvu v koupelně skvěle doplňuje dřevěná podlaha i čelní stěna za umyvadlem, která je osazena několika různě velkými zrcadly.

Pytloun Grand Hotel Imperial

Pod nadčasovou původní fasádou se nachází moderní hotel s jedinečným interiérovým designem a technologickým vybavením. Hotel nabízí ubytování v 67 standardních pokojích a ve 20 unikátních designových pokojích. Podobu každého z pokojů vytvořil jiný architekt nebo studio a řadu pokojů navrhli členové sdružení designérů Czech Deco Team.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše