27.02.2017

BABY PRESTIGE STORE, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Rudolf Lesňák, Ing. arch. Kvetoslava Miľáková a Mgr. Art. Tomáš Kučera, RULES, s.r.o., www.rules.sk

BABY PRESTIGE STORE, BRATISLAVA

Design dětského obchodu Babyprestige je jemný a něžný jako z pohádky. Na jeho vytvoření stačily tři materiály: bílá na nábytku, mátová na stěnách a dřevo na podlaze. Tento dětský obchod je díky originálním nápadům nepřehlédnutelný a snadno zapamatovatelný. Láká návštěvníky obchodníka vejít dovnitř, a to byl hlavní cíl.

Design dětské prodejny je dětský, ale ne kýčovitý, není o ceně, ale o nápadech. Na jeho vytvoření stačily tři materiály - bílá na nábytku, mátová na stěnách a dřevěná na podlaze. Namísto stropu autoři navrhli svítící oblaka z bublin. Oblé tvary použili na nábytku i podlaze. Výsledkem je návrh obchodu pro děti, který dobře vypadá a zároveň plní své funkci. Jedná se o jedinečný interiér, který láká lidi dovnitř.

Prodejní pult se nachází na levé straně obchodu, na místě s nejlepším přehledem o dění v prostoru. Jednoduchý bílý kvádr autoři umístili tak, aby osoba za pultem měla přímý kontakt s přicházejícími zákazníky od okamžiku vstupu do prodejny. Do zóny prodejního pultu navrhli stůl na setkání se zákazníky, objednávky zboží nebo odpočinek během nakupování. Televize na stěně s pruhovaným mátovo-bílým nátěrem slouží na objednávky přes eshop, elektronika je skrytá v pultu s pokladnou.

Na většinu vnitřních stěn byla navržena mátová barva. Ta byla vybrána proto, že je nevšední, prostor oživuje a umožňuje sortimentu prodejny vyniknout. V částech, které bylo třeba zvýraznit jsou vertikální pruhy.

Vyvýšené pódium s půlkruhovým půdorysem slouží pro speciální produkty. Pódium se nachází v zadní části prodejny, v ose hlavní části a zákazník ho má od vstupu do prodejny na očích. Pódium lze uprostřed rozdělit závěsem pro prezentaci dvou různých značek současně.

Regálový systém z několika různých modulů autoři navrhli na míru, tak aby přesně odpovídal potřebám prodejny. Díky oblým vrchním částem vypadá měkce a dětsky. Jednolitost regálů jsme na některých místech narušili vložením půlkruhových mini pódií sloužících na výstavu specifických produktů.

Díky otevřenému stropu bylo možné při instalacích zboží pracovat s jeho věšením. Dětská postýlka tak získala dojem, jako by se nad podlahou vznášela. Stejně i kulaté lampy, které jsou v různých výškách, takže připomínají oblaka.

Originálním použitím triviálního motivu autoři vytvořili osvětlení, které dává prostoru měkké difúzní světlo a charisma. Strop se všemi rozvody nad světly jsme nechali natřít načerno. Bílé kulaté lampy jsme navrhli v hojném počtu, takže mohou připomínat svítící obklady.

Do výkladů prodejny autoři umístili dvě pódia kruhového tvaru s prostorem pro vystavované zboží. Nad kruhy si pohráli se zavěšenými prvky, čímž využili celou výšku výkladu. Obláčky v horní části jsou navrženy a ušity na míru.

Dětský obchod je díky originálním nápadům nepřehlédnutelný a nezapomenutelný. Světlé odstíny dodávají jemnou dětskou atmosféru, takže návštěvník získá představu o sortimentu prodejny ještě dříve, než do ní vkročí. Prodejna návštěvníky láká dovnitř. A o to nám šlo.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše