27.02.2017

SHOWROOM HŮLKÁRNA, BRNO

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. Šárka Zabadalová, MBA a Ing. arch. Kateřina Zabadalová, ZABADALs, www.zabadalova.cz a Renata Machová, www.store.hulkarna.cz

SHOWROOM HŮLKÁRNA, BRNO

Přáním majitelky bylo, aby nákup vycházkové hole byl pro zákazníka nezapomenutelným zážitkem. Tak vznikl v České republice zcela originální showroom s nabídkou několika stovek holí s prozaickým názvem Hůlkárna. Interiér v moderním anglickém stylu kombinuje dřevo, kůži, kov a tapety s károvým vzorem.

Hůlkárna vznikla na prostoru pouhých29 m2.. Osobní přístup majitelky ke každému zákazníkovi a jeho potřebám je podtržen prostředím, kde se budou setkávat. Prodejna měla vzniknout v rodinném domě v Brně – Komíně z původního obývacího pokoje. Bylo potřeba prostor stavebně oddělit od obytného prostoru rodinného domu a vytvořit samostatný vstup do prodejny. V poměrně malém prostoru bylo potřeba umístit 300 – 400 ks holí. Požadováno bylo přehledné rozmístění zboží a hlavně byl kladen důraz na konstrukci nábytku, aby nedocházelo při manipulaci s holemi k jejich poškození.

Celkový interiérový koncept prodejny vycházel z tradičního anglického stylu, ale v modernějším pojetí. Spojit tradiční prvky a materiály s modernějším celkovým vyzněním. Zásadní bylo funkční rozdělení prodejny na přední a zadní část. V přední části zákazník vybírá hole a komunikuje s majitelkou při jejím výběru. V zadní část prodejny dochází k úpravám hole před zakoupením.

„Zvláštní na tomto projektu byl produkt, pro který jsme tvořili prostor. Hůlky v Hůlkárně jsou krásné, jsou zajímavé, je na nich vidět řemeslo, které se předává a z hole se stává doplněk nebo pomůcka, kterou si vybíráte stejně jako například boty – musí se dobře nosit a ještě vypadat dobře. …a interiér je součástí dobrého produktu,“ říká autorka.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše