21.03.2016

BISTRO À TABLE!

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Petra Davídková a A TABLE, JCB GASTRONOMIE s.r.o., www.facebook.com/atablebistro

BISTRO À TABLE!

Jedná se o rekonstrukci suterénního prostoru domu z roku 1910. Dlouhé roky se zde nacházely různé kosmetické a kadeřnické salony, prostor byl sádrokartonovými příčkami členěn na mnoho malých místností, stropy byly sníženy. Pro majitele restaurace se jednalo o velkou výzvu.

Velká výzva spočívala v tom, že prostor vyžadoval rozsáhlejší technické zásahy a finanční možnosti řešení interiéru byly tímto dost omezeny. Při rekonstrukci byly odstraněny veškeré sádrokartonové příčky, odkryty klenuté stropy a zvětšeny prostupy mezi chodbou a místnostmi pro hosty.

Stěny i stropy přední místnosti s barem byly opískovány na režné zdivo a opatřeny nástřikem v bílé barvě. Na podlahy byla zvolena olejovaná dřevěná dubová prkna od českého dodavatele a grafitová dlažba do chodby a zázemí. Kazetový barový pult a obložky vstupů do obou místností pro hosty byly inspirovány vstupními dveřmi, které jsou zachovány dle původních plánů budovy. Barvu zvolili elegantní šedou.

Osvětlení prostoru je kromě špaletových oken řešeno retro žárovkami Edison. Ty jsou zavěšeny na látkových kabelech v barvě bordó, které vedou povrchem přímo ze stropu. Jako centrální osvětlení baru byl použit masivní tovární lustr a několik nádražních lamp.

Prostoru hlavní místnosti dominuje kromě baru klasická kožená „bistro“ lavice s výrazným prošíváním opěradla. Černé židle Ironica jsou také v retro stylu a dodavatelem byla firma TON. Laťová lavice pod oknem v hlavní místnosti pochází z návrhu studia MMM architekt, bistro stolky byly zhotovené z masivní spárovky s podnožím z olejovaného surového plechu. Ten byl použit také na obložení některých stěn, zábradlí u vstupního schodiště je z ocelových trubek.

Druhou, klidnější místnost pro hosty zdobí nástěnné ilustrace Jana Vajdy alias „Multivitamína“, které jsou černobílé se zlatými detaily a jsou na nich vyobrazeny různé drobné situace ze života Francouzů.

Číst více

Partneři

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše