13.03.2016

TYPOVÝ INTERIÉR PRO ČSOB

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, ATELIER SAD, www.ateliersad.cz

Finalista kategorie Veřejný interiér II

TYPOVÝ INTERIÉR PRO ČSOB

Hlavním cílem interiérového konceptu, který autoři vypracovali jako opakovatelný model jakýchkoliv rozměrů a dispozice, bylo vytvořit volný a neformální prostor pro klienty banky ČSOB. Základem interiéru je demokraticky otevřený prostor, který jen zdaleka připomíná klasické bankovní pobočky.

Klient a úředníci banky stojí proti sobě na stejné úrovni. Prostory pro zaměstnance jsou optimalizovány na minimum ku prospěchu volného pohybu klientů. Společně mohou řešit rychlé operace u dlouhého pultu u zdi, neformálně diskutovat u na míru navrženého stolu se dvěma výškovými úrovněmi nebo spočinout na jednom z mnoha křesel volně rozesetých po prostoru.

Pro složitější a delší jednání je určen prosklený transparentní a zároveň soukromý jednací salónek, který je rámován skulpturálně pojatými lamelami z ohýbaného jilmového dřeva. Ty jsou přetočeny tak, že v horizontu lidského oka není vidět dovnitř. Architekti také kladli důraz na lokální kontext a spolupráci s českými tvůrci. Stojací věšáky od designéra Zbyňka Krulicha či porcelán Jiřího Pelcla s akcentem modrého „korporátního“ cibuláku doplňuje nábytek světové značky Vitra. Kreativní skupina OKOLO zase výtvarně pojala prázdné zdi pobočky svým edukativně vizuálním reliéfem odkazujícím vždy ke konkrétní lokalitě.

Na realizaci spolupracovali Ing. Tomáš Kalhous, Dipl. Ing. Claudia Schmidt, Ing. arch. Tomáš Kubák, Ing. arch. Peter Panulin, Ing. arch. Vítek Markvart.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše