13.03.2016

KADEŘNICTVÍ BOMTON JALTA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Marek Deyl a Jan Šesták, STUDIO PHA, www.studiopha.cz

KADEŘNICTVÍ BOMTON JALTA

Design interiéru salonu Bomton Jalta v Pasáži Jalta na Václavském náměstí v Praze navazuje dispozičním řešením, materiály a barevností na salon Bomton ve Florentinu. Autoři do kadeřnictví vnesli symbol vlajících vlasů a v prostoru vymezili klidovou i intimnější část.

Oproti salonu ve Florentinu doznal změny pouze tvar dřevěné struktury, která tvoří základní charakter prostoru. Struktura lemuje celou zadní stěnu salonu, a tvoří tak dynamickou instalaci symbolizující rozpuštěné vlající vlasy.

Velký open space je dělen na klidovou zónu se sezením, recepcí a kadeřnickými křesly. Mléčná skleněná stěna odděluje druhou intimnější část prostoru, kde se nachází mycí křesla, toalety a zázemí.

Interiér je pak doplněn atypickým nábytkem, jako je recepce, zrcadlové podsvícené totemy, nerezový obklad výtahu přecházející plynule v atypickou malou kuchyňku s úložnými prostory.

Vizuální čistota prostoru je podpořena také použitím specifických materiálů a jednotnou barevností. V podlaze je použit Techlam ve formátech 1 x 3 m, dřevěná struktura z překližky je potažena z obou stran teakovou dýhou.

Důležitým prvkem jsou samotná zrcadla, kdy v tomto případě máme dva druhy obsluh, a to jeden druh u fasády, který materiálově a tvarově navazuje na typ obsluh z Florentina, a druhý typ zavěšený na táhlech, lemující dřevěnou strukturu.

 

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše