13.03.2016

ART OF BATHROOMS

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Roberto Palomba, Ing. arch Michal Janků, LAUFEN CZ, s.r.o., www.praguegallery.cz

ART OF BATHROOMS

Úkolem pro autora bylo najít především novou podobu vzorkovny pro značky Laufen, Roca a Jika. Původní interiér byl z roku 2004, od té doby se změnil jak pohled na to, jakým způsobem prezentovat výrobky, tak potřeby investora.

Mým úkolem bylo vyřešit celkovou strukturu vzorkovny v obou patrech. Konečnou podobu včetně všech detailů jsem navrhoval zejména v sekci Jika a Roca, zatímco ústřední části Laufen vtisklo základní podobu italské studio ps+a. I zde jsem však ve spolupráci se studiem Roberta Palomby dopracovával všechny finální detaily. V současné vzorkovně jsou zastoupeny tři produktové značky, každá má své specifikum, kterému musel odpovídat i rozdílný přistup k řešení interiéru.

Velikost interiéru vycházela z původní vzorkovny, tj. celková plocha v obou patrech 650 m2, v tom část Laufen 340 m2, Jika 210 m2 a Roca 70 m2.

Základním použitým materiálem generálního dodavatele interiéru firmy Intera byly dlouhodobě osvědčené dřevotřískové desky s natíranými povrchy nebo obložené keramickými dlaždicemi. Dlouho jsme hledali vhodný materiál na podlahu, který by splňoval jak naše designové představy, tak technické požadavky na případnou lokální snímatelnost, protože všechny podlahy jsou dvojité se spodními instalacemi. Bylo tedy nutné zachovat  k nim v případě potřeby přístup. Nutno říct, že s použitým materiálem nejsme zcela spokojeni, bylo to však kompromisní řešení.

Dalším velkým oříškem byly velkoformátové skleněné stěny při vstupu do vzorkovny a prosklené zábradlí do suterénu. Dořešení detailů, hledání optimálního dodavatele a zejména pak realizační firmu se natolik zkomplikovalo a časově protáhlo, že dokončení těchto částí proběhlo skutečně za vteřinu 12.

Velmi mnoho času jsme také věnovali systému osvětlení. Zatímco před 10 lety jsme zde instalovali progresivní výbojková světla, nyní technologie LED už natolik pokročila a stala se i cenově zajímavější, že jsme mohli těmito zdroji vybavit celou vzorkovnu. Světla jsou sdružená do určitých celků a napojená na pohybové senzory, takže svítí jen v přítomnosti zákazníků, a šetří tak spotřebu. Hlavní, přízemní část vzorkovny je navíc řešena v DALI systému, který umožňuje dát jednotlivým světlům přes program příkaz, jak intenzivně mají svítit, případně kdy a v jakém náběhu zhasnout a kdy se rozsvítit. Světla tedy mohou sledovat pohyb zákazníka po prodejně, můžeme jim dát celkovou intenzivní slavnostní náladu nebo naopak intimní příšeří. Do tohoto světelného systému jsou zapojeny i velkoformátové světelné obrazy, které se zde v bezrámovém provedení podařilo velmi dobře vyřešit.

Nakonec nutno zdůraznit, že nedílnou součástí vzorkovny jsou samozřejmě výrobky samy. Jejich bohatá tvarová a barevná různorodost kvalitu interiéru výrazně podtrhuje.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše