28.10.2017

LIVING FORUM 28. 3. 2017

Číst více

LIVING FORUM 28. 3. 2017


iDnes, 29. března 2017, autor: PhDr. Alena Řezníčková, vedoucí rubriky Bydlení:

"Zatímco architektonických soutěží určených stavbám je celá řada, interiéry byly dosud opomíjeny. Změnila to až soutěž Interiér roku, kterou pořádá Institut bytového designu.
Výsledky druhého ročníku, který premiérově zahrnul projekty jak z České, tak Slovenské republiky, byly vyhlášeny na závěr mezinárodní konference Living Forum 28. března 2017 v pražské galerii DOX. To, že mohli ve čtyřech hlavních kategoriích soutěžit čeští i slovenští tvůrci, se odrazilo i v počtu přihlášených. Celkem to bylo 127 interiérů, což je o třetinu víc než vloni."

 

"O vítězích v kategoriích Soukromý interiér (novostavba a rekonstrukce), Veřejný interiér I. a II. (první zahrnuje zejména hotely a restaurace, druhý obchody, nemocnice či školy a další) rozhodovala mezinárodní osmnáctičlenná odborná porota, kde vedle Čechů hlasovali také zástupci ze Slovenska, Itálie a Portugalska. Předsedou poroty byl stejně jako v prvním ročníku soutěže profesor Jiří Pelcl, úspěšný architekt a designér.

V porotě záměrně nezasedají jen architekti, interiéroví designéři a publicisté zaměření na architekturu a design, ale také osobnosti z oblasti vizuální kultury (například filmová režisérka a producentka Hana Třeštíková či výtvarníci Ivan Komárek a David Saudek), aby výsledky byly plastičtější a zohledňovaly i aspekty využití barev či různých kreativních prvků. Právě originály obrazů malíře Ivana Komárka byly letos předány jako symbol ocenění autorům nejlepších projektů.

A cíl soutěže? ,Chceme najít a veřejnosti představit interiéry nahlížené z různých úhlů pohledu a vybrat takové, které dokážou být běžné populaci skutečnou inspirací,' vysvětluje Petr Tschakert, ředitel Institut bytového designu, který je organizátorem celé soutěže."

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše