27.06.2023

LIVING FORUM 16. 5. 2023

Číst více

fotograf:
Michael Fokt, Martina Vedralová

LIVING FORUM 16. 5. 2023

Na Living Foru zaznělo 13 odborných přednášek ve čtyřech blocích. Z přednášejících bylo 8 zahraničních. Z tlumočených přednášejících nejvíc zaujali zástupce architektonického studia MVDRV Jan Knikker, designér Andreas Krob, design and decor expert Mark Bircham a designér Daniele Daminelli. Během celého dne se akce v sále aktivně zúčastnilo 422 diváků z řad architektů, interiérových designérů a novinářů.

Ve večerních hodinách bylo vyhlášeno 9 vítězů kategorií a 1 absolutní vítěz soutěže Interiér roku. Ocenění získali 10 rozměrných světelných objektů vyrobených sklárnou BOMMA a navržených designérem Otou Svobodou, který každý vážil 16 kilogramů! Z vítězů byli 3 ze Slovenské republiky.

Partnerem Interiéru roku pro kulturu bylo letos Národní divadlo v Praze, proto laureáti získali rovněž 54 vstupenek na exkluzivní místa vybraných představení sezony 2023/24.

V mezinárodní odborné porotě zasedlo 18 členů. V porotě novinářů rozhodlo o kategorii Cena novinářů celkem 45 zástupců českých a slovenských médií. O výsledcích Hlasování veřejnosti – Cena ČSOB Stavební spořitelny rozhodlo 27 600 hlasujících.

Interiéru roku a Living Fora se zúčastnilo 25 partnerů, z toho generální partner společnost KRONOSPAN, titulární partneři kategorií, a to společnost SOMFY a ČSOB Stavební spořitelna a hlavní partneři Jaguár Land Rover a VELUX.

Mediálních partnerů z České i Slovenské republiky bylo tentokrát zastoupeno 33, z toho hlavní pro ČR tituly Aktuálně, Architekt+, Seznam, Dolce Vita a pro SR Zoznam.sk a Môj Dom.

Oficiální záštitu poskytlo 7 institucí, a to Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo kultury SR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, magistrát hl města Prahy a starosta Městské části Praha 7.

Samotné soutěže se letos zúčastnilo 212 interiérů, a to v souladu s pravidly dokončených pouze v předchozím roce. Od založení Interiéru roku se ho zúčastnilo neuvěřitelných 1 407 projektů, které jsou všechny uveřejněny na těchto stránkách.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše