16.12.2017

STUDIO DEFORM A SKLÁRNA BOMMA VYTVOŘÍ CENU ZA INTERIÉR ROKU 2017

Číst více

STUDIO DEFORM A SKLÁRNA BOMMA VYTVOŘÍ CENU ZA INTERIÉR ROKU 2017

 

Symbol ocenění vítězů jednotlivých kategorií a hlavního vítěze soutěže INTERIÉR ROKU za období 2017, jejíž výsledky budou oznámeny v pražském Centru současného umění DOX 10. 4. 2018 navrhnou Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia DEFORM, tedy letošní absolutní vítězové cen Czech Grand Design. Bude se jednat o skleněnou plastiku vyrobenou známou sklárnou BOMMA.

Jako symbol ocenění vítězů soutěže Interiér roku byly v minulém ročníku předávány originální koláže Ivana Komárka a např. předloni si vítězové odnesli akryly malíře Davida Saudka. Umělecké dílo vhodné do interiéru jako symbol ocenění se pro soutěž stalo již tradicí.

Po studiu na pražské VŠUP nastoupili Václav Mlynář a Jakub Pollág na Royal College of Arts v Londýně. Studium na této elitní umělecké škole je posunulo na světovou úroveň. Oba mladí designéři se letos stali novými artdirekotory značky BOMMA. Studio DEFORM patří v současnosti mezi nejprogresivnější české designéry: v portfoliu mají spolupráci se značkami Lasvit, Hem či TON i se světovými giganty Nike či Heineken. 

S nástupem nových kreativních ředitelů se nyní Bomma rozhodla definitivně opustit segment nápojového skla a plně se zaměřit na designová svítidla a větší dekorativní objekty, v čemž sklárna vyniká a díky čemuž si vydobyla své světové postavení.

Značka Bomma je divizí firmy Bohemia Machine, dnes již světového lídra na poli vývoje a výroby sofistikovaných sklářských brusičských strojů. Sklárna Bomma otevřená v roce 2012 ve Světlé nad Sázavou disponuje nejen technologickým zázemím, ale taky výjimečně kvalitním křišťálem.

Spolu se sklárnou vznikla i značka Bomma, která zkombinovala vlastní technologické know-how a tradiční sklářské řemeslo s moderním pojetím designu nápojového skla. Z lokálního výrobce křišťálu se záhy stala světově uznávanou společností; má za sebou spolupráci se značkami Chanel, Dior, Aston Martin i úspěchy v oblasti designu (Poliform, Minotti, Vitra, ceny RedDot, Czech Grand Design).

Číst více

Galerie

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše