03.04.2024

PŘIHLÁŠENO JE 233 PROJEKTŮ. NEJVÍC V DEVÍTILETÉ HISTORII OCENĚNÍ

Číst více

PŘIHLÁŠENO JE 233 PROJEKTŮ. NEJVÍC V DEVÍTILETÉ HISTORII OCENĚNÍ

V devátém ročníku se o Interiér roku uchází 233 výjimečných projektů z České i Slovenské republiky, které byly všechny dokončeny v roce 2023.

„Úroveň českých a slovenských interiérů sledujeme vždy za daný rok, abychom tak mohli poskytnout jasný inspirační zdroj laické i odborné veřejnosti a přehledně v této oblasti mapovali vývoj. Od prvního ročníku Interiéru roku do něj bylo přihlášeno 1 640 skvělých projektů, které jsou všechny k nahlédnutí na našich stránkách.“ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

Mezi přihlášenými je největší počet soukromých interiérů, a to sto dvacet sedm. Silně zastoupena je i kategorie kanceláří, hubů a coworkingových center, které přes mnohé predikce v „postocovidové době“ nevymizely. Naopak, autoři o nich začali přemýšlet v novém kontextu a často výrazně kreativněji.

O vítězích rozhodne osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

V kategorii Cena veřejnosti mohou zájemci hlasovat od 1. do 30. 4. 2024 na našich stránkách.

Výsledky soutěže Interiér roku za období 2023 budou oznámeny jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 14. 5. 2024 v pražském Centru současného umění DOX. Living forum je celodenní festival interiérového designu, a kromě českých architektů a designérů přispěje svými přednáškami také řada významných zahraničních hostů.

Vítězové kategorií a absolutní vítěz získají světelný objekt navržený designérkou a uměleckou ředitelkou sklárny Rückl Kateřinou Handlovou. Cenu vyrobila sklárna BOMMA ve Světlé nad Sázavou. Mimochodem, Kateřina Handlová je zároveň autorkou skleněných medailí pro Mistrovství světa v hokeji, které se bude konal letos v květnu v Praze.

Záštitu devátému ročníku soutěže poskytla předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR, Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta městské části Praha 7.

Foto: Kristina Hrabětová

Číst více

Galerie

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše