12.10.2022

OTEVŘELI JSME V POŘADÍ UŽ OSMÝ ROČNÍK SOUTĚŽE

Číst více

OTEVŘELI JSME V POŘADÍ UŽ OSMÝ ROČNÍK SOUTĚŽE

Již nyní se mohou do soutěže hlásit architekti a interiéroví designéři z České i Slovenské republiky. Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2023 a vítězové budou vyhlášeni jako obvykle v pražském Centru současného umění DOX, a to v úterý 16. 5. 2023.

Účastnit se mohou soukromé i veřejné interiéry, které byly navrženy profesionály a dokončeny výhradně v roce 2022. „Soutěž je zajímavým reportem o stavu českých a slovenských interiérů vždy za daný rok. Žádný z nich do ní tedy nesmí být přihlášen opakovaně. Od založení soutěže ze jí zúčastnilo 1 196 nesmírně inspirativních interiérů, které jsou všechny dostupné na našich stránkách“ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

Také v osmém ročníku bude prostor pro hlasování veřejnosti, které je vyhlašováno jako Cena ČSOB Stavební spořitelny. Mezi nejnapínavější kategorie rovněž patří Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení, které je zdrojem nápadů a inspirace pro širokou populaci, a to zejména s ohledem na ekonomicky velmi turbulentní přítomnost.

O vítězích bude rozhodovat mezinárodní odborná porota pod vedením emeritního rektora pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové architekta a designéra prof. akad. arch. Jiřího Pelcla dr.h.c.

Kromě několika Čechů bude o vítězích rozhodovat i španělský architekt José Toral, dánský architekt Rasmus Kruse Jensen, italská architektka Daniela Colli, řecký interiérový designér Vangelis Bonios a řada dalších. Vedle architektů a interiérových designérů zasednou v porotě i tuzemské osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury např. designér a sochař Rony Plesl, filmová režisérka a producentka Hana Třeštíková, designér Jakub Pollág, výtvarník Pasta Oner a další.  Oborová pestrost poroty je záměrná. Snaží se dosáhnout toho, aby výsledky plastičtěji zohledňovaly interiér jako multidisciplinární, nikoliv jen architektonickou disciplínu.

 

Číst více

Galerie

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše